Powiat Lubelski na sportowo

Zdjęcie Artykułu

VI Powiatowe Biegi Uliczne "Biegaj z nami" już za nami

03-10-2016

Jesień w Powiecie Lubelskim kojarzy się już wszystkim z Biegami Powiatowymi organizowanymi co roku już od sześciu lat. Impreza pod hasłem „Biegaj z nami” odbyła się w tym roku 2 października i zgodnie z tradycją była połączona z oficjalnym zakończeniem jednej z ważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych.

Tym razem zawodnicy pobiegli przebudowaną drogą Lublin - Głusk - Skrzynice - Chmiel - Krzczonów - Sobieska Wola. Podobnie, jak w poprzednich latach, na starcie stanęły reprezentacje uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz drużyny samorządowców z powiatu lubelskiego. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach. W pierwszej, sztafecie 6 x 800 metrów, wzięli udział chłopcy i dziewczęta z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W drugiej, na takich samych zasadach, wystartowali samorządowcy, natomiast trzecią grupę stanowiły zawodniczki i zawodnicy w wieku co najmniej 16 lat, którzy rywalizowali w biegu otwartym na dystansie 7 kilometrów. 
 
W  sztafecie szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt najlepszymi okazały się dziewczęta z Gimnazjum Zespołu Szkół w Niemcach, drugie miejsce zajęło Gimnazjum Zespołu Placówek Oświatowych z Ciecierzyna, a trzecie Gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 Bełżyce. W kategorii chłopców zwycięstwo wywalczyła sztafeta Gimnazjum nr 2 Zespołu Szkół z Bychawy, pokonując chłopców z Gimnazjum Zespołu Szkół z Wojciechowa, którzy zajęli drugie miejsce. Trzecie miejsce wywalczyła sztafeta chłopców z Gimnazjum z Krzczonowa. 
 
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najszybsza sztafetą dziewcząt okazałą się drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Niemiec, drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół z Bełżyc, a trzecie miejsce zdobyła sztafeta dziewcząt Zespołu Szkół im Ks. A. Kwiatkowskiego z Bychawy. Wśród chłopców, triumfatorami okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 z Bychawy, drugie miejsce zajęła sztafeta uczniów z „Kwiatka” z Bychawy, a trzecie miejsce wywalczyli chłopcy z Zespołu Szkól Techniki Rolniczej z Piotrowic.
 
Na starcie biegu sztafet samorządów do rywalizacji stanęły cztery drużyny. Niepokonaną okazała się sztafeta Starostwa Powiatowego w Lublinie, która w składzie Monika Wójcik, Anna Milewska, Tomasz Dziuba, Mariusz Milczek, Paweł Sadurski, Jarosław Mełgwa, wywalczyła pierwsze miejsce. Srebrne medale zdobyli pracownicy Urzędu Gminy Głusk, a brązowe sztafeta Urzędu Gminy Niemce.  W biegu sztafet samorządowców, do rywalizacji stanęła również drużyna pracowników Urzędu Gminy Jabłonna, która zajęła czwarte miejsce. 

Największym wyzwaniem okazał się bieg główny, w którym trzeba było pokonać trasę o długości 7 km.  Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 30 osób, w tym 5 kobiet i 25 mężczyzn.  Pierwsza na mecie zgłosiła się Karolina Korzeniowska, tuż za nią Kornelia Machnikowska, a trzecia na metę  dobiegła Magdalena Granos.  Z pośród licznej grupy mężczyzn, na najwyższym podium stanął Artur Kern, tuż za nim Dariusz Kuzdra wyprzedzając Rafała Buczaka, który zdobył trzecie miejsce.
 
Przed rozpoczęciem sportowych zmagań nastąpiło uroczyste przekazanie do użytkowania drogi powiatowej, wyremontowanej dzięki wsparciu z budżetu państwa ze środków z rządowego "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2020". W symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych, gminnych i lokalnych oraz zarządu dróg powiatowych i wykonawcy robót. Uroczystego otwarcia drogi dokonali: starosta lubelski Paweł Pikula, wicestarosta Robert Wójcik, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie z siedzibą w Bełżycach Janusz Watras, wójt gminy Jabłonna Magdalena Sałek oraz sołtyski Pani Małgorzata Danielak oraz Pani Marianna Piotrowska. W przecięciu wstęgi uczestniczyła również tegoroczna złota medalistka igrzysk paraolimpijskich z Rio de Janeiro Iwona Podkościelna. 
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz zapraszamy już za rak na kolejne biegi. 
 
Fotorelacja z biegów
Powrót