Powiat Lubelski na sportowo

Startujemy z Mistrzostwami Piłki Siatkowej

09-03-2018

Serdecznie zapraszamy drużyny siatkarskie z powiatu lubelskiego do udziału w IV Mistrzostwach Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Starosty Lubelskiego!!! To już w tę niedzielę 11 marca!!! KWALIFIKACJE + FINAŁ W JEDNYM!!!

Już w tę niedzielę 11 marca w Hali Sportowej CEKFiS Bełżyce (ul. Ks. Bp. T. Wilczyńskiego 62) przy siatce zmierzą się następujące drużyny: OSP Krasienin, KS Garbów, Rondo Wysokie, KS Strażak Wojciechów, Starostwo Powiatowe w Lublinie, „ZS Kwiatek – Granit” Bychawa, „Lubelskie Smakuj Życie” oraz KS Motycz Leśny. Zapraszamy do kibicowania‼

STARTUJEMY O 9:00!!!!

Do Polski siatkówka trafiła za pośrednictwem YMCA (z ang. Young Men's Christian Association - Związek Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej), a pierwszy mecz pokazowy miał miejsce w Warszawie w 1919. Rok później w Łodzi rozegrano turniej drużyn szkolnych.

Początkowo piłkę siatkową uprawiano przede wszystkim w szkołach. Gra nosiła wiele popularnych nazw, takich jak: przebijanka, latająca piłka czy dłoniówka. W Polsce upowszechnili ją głównie instruktorzy YMCA. Jedna z pierwszych sekcji siatkarskich powstała w klubie Śmiały utworzonym przy Gimnazjum im. Pawła Giżyckiego w Warszawie. Potem zaczęto przeprowadzać regularne rozgrywki międzyszkolne.

Od 1923 roku nastąpił gwałtowny rozwój polskiej piłki siatkowej. Utworzono pierwsze sekcje siatkarskie i kluby. W Warszawie powstały takie drużyny jak: Orzeł Warszawa, Orkan, 13 Drużyna Harcerska. Z czasem kluby powstawały też w innych miastach. W Warszawie na bazie Orkana powstał AZS.

Taki jest początek historii siatkówki w Polsce. Na terenie powiatu lubelskiego siatkówka również ma swoją tradycję. Od 2013 roku corocznie odbywają się turnieje piłki siatkowej. Nie inaczej będzie w tym roku. Już w marcu organizujemy kolejne Mistrzostwa Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Starosty Lubelskiego.

Jest to impreza skierowana do mieszkańców naszego powiatu, dlatego gorąco zachęcamy do zgłaszania się i spróbowania swoich sił pod siatką. Warunkiem udziału, jak zaznaczamy w Regulaminie, jest ukończenie 20. roku życia oraz zamieszkanie lub funkcjonowanie firmy/instytucji/samorządu na terenie powiatu lubelskiego. Koszt wpisowego to symboliczna kwota 100 zł od drużyny.

Zgłoszeń można dokonywać do dnia 6 marca 2018 r. do godziny 15:30. W zależności od ilości zgłoszeń planujemy rozegrać turnieje kwalifikacyjne w dniu 11 marca, z których po dwie najlepsze ekipy awansują do turnieju finałowego zaplanowanego na 18 marca. Rozgrywki przeprowadzone zostaną w obiektach sportowych na terenie powiatu.