Powiat Lubelski na sportowo

Inwestycja zakończona, czas na sportowe otwarcie

26-09-2016

Organizowane po raz szósty Powiatowe Biegi Uliczne "Biegaj z nami" odbędą się w niedzielę 2 października i zgodnie z tradycją będą połączone z oficjalnym zakończeniem jednej z ważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych.

Tym razem zawodnicy pobiegną przebudowaną drogą Lublin - Głusk - Skrzynice - Chmiel - Krzczonów - Sobieska Wola.

Podobnie jak w poprzednich latach na starcie staną reprezentacje uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz drużyny samorządowców z powiatu lubelskiego, które pobiegną w sztafecie 6 x 800 metrów, a otwarty bieg główny odbędzie się na dystansie 7 kilometrów. Zapisy zespołów szkolnych i samorządowych kończą się w poniedziałek 26 września, natomiast rejestracja uczestników biegu głównego, kobiet i mężczyzn w wieku co najmniej 18 lat, odbędzie się w dniu zawodów na placu przy remizie OSP w Skrzynicach Drugich. Po przygotowaniu listy startowej zawodniczki i zawodnicy zostaną przewiezieni autokarami na miejsce startu przy remizie OSP w Chmielu Pierwszym.

Najmłodsi biegacze wyruszą na trasę o 13.00, godzinę później wystartują sztafety samorządowe, a o 14.30 rozpocznie się bieg główny, którego metę wyznaczono przy remizie OSP w Skrzynicach Drugich. Podpis na liście startowej w tej ostatniej grupie jest równoznaczny z deklaracją o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w biegu wytrzymałościowym. Najlepsi uczestnicy - oddzielnie w kategorii kobiet i mężczyzn, otrzymają nagrody finansowe.

Pełny regulamin imprezy i formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie: www.powiat.lublin.pl.

Droga, po której pobiegną uczestnicy tegorocznych zawodów, została przebudowana dzięki wsparciu z budżetu państwa. Na odcinku o długości około 15 kilometrów drogowcy położyli nową nawierzchnię, wybudowali chodniki i przepusty oraz wykonali oznakowanie. Prace trwały około pięciu miesięcy, a kosztowały ponad 3,5 miliona złotych. Przebudowa drogi Lublin - Głusk - Skrzynice - Chmiel - Krzczonów - Sobieska Wola do drogi wojewódzkiej 837 była współfinansowana ze środków rządowego "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2020". Z budżetu państwa pochodziła połowa kosztów, natomiast resztę zapewnił Powiat Lubelski razem z samorządami gminnymi.