Powiat Lubelski na sportowo

Zapraszamy na Spartakiadę Lekkoatletyczną "Zdrowo, bo sportowo"!

09-05-2018

Już po raz trzeci Powiat Lubelski wraz z Zespołem Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli i Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym organizuje zawody sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców naszego regionu.

Celem Spartakiady Lekkoatletycznej "Zdrowo, bo sportowo" jest popularyzacja zdrowego trybu życia oraz sportu i rekreacji w środowisku wiejskim, promocja aktywności fizycznej w czasie wolnym, aktywizacja samorządów gminnych do działań na rzecz aktywności fizycznej mieszkańców, a także wyłonienie najlepiej usportowionych gmin Powiatu Lubelskiego.

W programie zawodów przewidziane są konkurencje lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w tym biegi i skok w dal. W trakcie Spartakiady przeprowadzone zostaną mecze piłki nożnej i siatkówki mężczyzn, sztafeta szwedzka dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz triobasket dla dziewcząt i chłopców w wieku 14-16 lat. Wśród konkurencji rekreacyjnych znalazły się wyścig na skrzynkach, podnoszenie 17-kilogramowego odważnika. Ostatnią konkurencją będzie przeciąganie liny. W Spartakiadzie prawo startu mają przedstawiciele gmin Powiatu Lubelskiego oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lublinie.

Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe! Zapraszamy do udziału w zawodach!

Miejsce: Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli

Termin: 20.05.2018 r.

Pliki do pobrania: