Aktualności turystyczne

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów

25-07-2018

Polska Organizacja Turystyczna organizuje pierwsze Turystyczne Mistrzostwa Blogerów. To jedyna tego typu akcja w Polsce, której celem jest promowanie 16 najpiękniejszych regionów naszego kraju. POT zaprasza do rywalizacji blogerów podróżniczych, kulinarnych, sportowych, górskich i lifestylowych, dla których konkurs może dać możliwość dodatkowej promocji w kanałach POT.

Tworzone przez blogerów materiały promujące regiony mają zainspirować indywidualnych turystów, organizujących samodzielnie swój wypoczynek w Polsce i osoby korzystające z mediów społecznościowych, czerpiące inspiracje podróżnicze z Internetu. Partnerami projektu są regionalne organizacje turystyczne.

– To kolejny projekt, w którym Polska Organizacja Turystyczna wykorzystuje twórców internetowych do promocji naszego kraju. Tym razem jednak skupiamy się głównie na zachęceniu naszych rodaków, aby poznawali mniej znane zakątki swojej ojczyzny. Polska kryje w sobie naprawdę wiele pięknych miejsc i gorąco wierzę, że dzięki tej akcji uda się je wypromować. Jestem bardzo wdzięczny regionalnym organizacjom turystycznym za zaangażowanie w tę akcję. Pokazuje ona po raz kolejnym, że razem możemy więcej – mówi prezes POT Robert Andrzejczyk.

W finałowej rozgrywce Mistrzostw weźmie udział 16, wyłonionych w drodze otwartego konkursu, blogerów i 16 regionów. Każdy bloger będzie reprezentował jeden region i opracuje na jego temat materiały promocyjne, które następnie zostaną opublikowane na specjalnie przeznaczonej ku temu stronie oraz w formie publikacji drukowanej. Za udział w drugim i trzecim etapie, uczestnicy otrzymają honoraria, a dla trójki Laureatów Mistrzostw przewidziane są dodatkowo nagrody pieniężne.

Założeniem akcji jest promocja atrakcyjności turystycznej 16 regionów z wykorzystaniem mediów społecznościowych.
Poznajcie 16 finalistów pierwszych Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Każdy z nich przygotuje scenariusz wyprawy
i odwiedzi reprezentowany przez siebie region, później przygotuje wyjątkowe relacje, które będziemy na bieżąco publikować
i zachęcać Was do lektury i wyboru najlepszych. https://mistrzostwablogerow.polska.travel/

Lubelszczyznę reprezentuje