Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Turniej o Puchar Starosty Lubelskiego w Podnoszeniu Ciężarów

18-09-2020

W dniach 12-13 września Piotrowice gościły najlepszych sztangistów Województwa Lubelskiego. Do rywalizacji przystąpiło 38 zawodniczek i 55 zawodników z 10 klubów.

Na obiektach Zespołu Szkół Techniki Rolniczej rozegrano Turniej o Puchar Starosty Lubelskiego w Podnoszeniu Ciężarów. Rywalizacja sportowa stała  na bardzo wysokim poziomie. Najlepszą zawodniczką turnieju została Marlena Polakowska wychowanka GLKS POM-ISKRA Piotrowice podopieczna Antoniego Kawałka, która ustanawiając nowe rekordy życiowe 168 kg.(78-90) osiągnęła aktualnie drugi wynik w kraju w przeliczeniu na punktację Sinclaira.  . Najlepszym zawodnikiem Powiatu Lubelskiego został Tomasz Fedoniuk , również zawodnik GLKS POM-ISKRA Piotrowice, osiągając w dwuboju wynik 234 kg. Natomiast najlepszym zawodnikiem OPEN turnieju został Bielak Michał zawodnik ” LKS ZNICZ Biłgoraj” z wynikiem 265 kg w dwuboju.

Pozostali zawodnicy GLKS POM ISKRA Piotrowice osiągnęli następujące rezultaty:

Młodzik do lat 15

Bartosz Kozyra startujący w kategorii do 49 kg zajął  I miejsce z wynikiem 98 kg.

Junior Młodszy do lat 17

– w kategorii 67 kg Emil Kowalski zajął I miejsce z wynikiem 103 kg.

- w kategorii +102 kg Mikołaj Karasiewicz zajął III miejsce z wynikiem 145 kg.

Junior do lat 20

– w kategorii 61 kg – Kacper Adamczyk zajął III miejsce z wynikiem 134 kg

- w kategorii  81 kg – Dawid Kwiatkowski zajął II miejsce z wynikiem 195 kg

W tej samej kategorii Patryk Bielak zajął III miejsce z wynikiem  168 kg

Na zawodach dobrze zaprezentowali się zawodnicy GULKS Niemce, klubu którego prezesem jest Ryszard Sosnowski nauczyciel wf  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach a trenerem Zbigniew Cękała.