Przed nami X Festiwal Piosenki "Niezapomniane melodie"

27-04-2015

29 kwietnia 2015 r. w budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 2 im. bł. bpa Władysława Gorala w Ciecierzynie odbędzie się X Powiatowy Festiwal Piosenki „Niezapomniane melodie”.

Bieżąca edycja konkursu ma wyjątkowy – jubileuszowy charakter, dlatego też wybór tematyki piosenek śpiewanych na tegorocznym festiwalu nawiązywać będzie do największych polskich przebojów wylansowanych na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - najważniejszym festiwalu polskiej piosenki, cieszącym się niesłabnącym prestiżem wśród krajowych wykonawców od 1963 roku.

Udział w konkursie zgłosiły następujące Szkoły Podstawowe z terenu Powiatu Lubelskiego: Łuszczów, Kalinówka, Jakubowice Konińskie, Krasienin, Mętów, Krężnica Jara, Dys, Nasutów, Niedrzwica Duża, Sobianowice, Niemce, Zemborzyce Tereszyńskie, Turka, Snopków, Czerniejów, Jabłonna, Rudka Kozłowiecka i Ciecierzyn.

Zaśpiewa solistka ze Szkoły Ponadgimnazjalnej w Niemcach.

Wśród szkół gimnazjalnych usłyszymy młodzież z gimnazjów w: Niedrzwicy Dużej, Garbowie, Bystrzycy Starej, Krężnicy Jarej, Tarnawce, Kalinówce, Krzczonowie, Niemcach, Jabłonnej, Mętowie, Krasieninie i Ciecierzynie.

Na festiwalowej scenie zaprezentują się również dzieci z Przedszkoli w Niemcach i Ciecierzynie.

W sumie wystąpi blisko 150 młodych artystów. Wysłuchać będzie można około 70 przebojów wylansowanych na Festiwalu w Opolu, wśród których królować będą takie szlagiery, jak „O mnie się nie martw”, „Rudy rydz”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Dziwny jest ten świat”, „Kawiarenki”, „Szklana pogoda”, „Och życie, kocham cię nad życie”, „Tańczące Eurydyki” i wiele, wiele innych.

Na laureatów czekają oczywiście atrakcyjne nagrody!

Honorowy patronat nad Festiwalem objęli:

- Henryk Smolarz – Poseł na Sejm RP

- Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa Lubelskiego

- Krzysztof Babisz – Lubelski Kurator Oświaty

- Paweł Pikula – Starosta Lubelski

- Krzysztof Urbaś – Wójt Gminy Niemce

Impreza ma charakter otwarty, dlatego też zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, piosenki i dobrej zabawy do udziału w festiwalu. Zaczynamy o godz. 9.00.