Informacje o Sesjach

Porządek obrad IX sesji Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji

21-06-2019

Uprzejmie informujemy, że w dniu 27.06.2019 r. o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbędzie się IX sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji. Poniżej porządek obrad:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
  4. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu.
  5. Rozpatrzenie Raportu o stanie Powiatu Lubelskiego za 2018 r. i podjęcie uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Zarządowi Powiatu w Lublinie.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2018 rok.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w Lublinie.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego za rok 2018 Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego za rok 2018 Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bychawie.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia regulaminu Rady Społecznej  przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bychawie.
  11. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz wysokości środków PFRON przeznaczonych na te zadania.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na darowiznę na rzecz Gminy Głusk nieruchomości położonej w Kalinówce gm. Głusk stanowiącej działkę nr 323/5 o pow. 0.0712 ha.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie hipoteki na nieruchomości Powiatu Lubelskiego.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie na czas oznaczony do trzech lat pomieszczeń  o powierzchni użytkowej 170 m2, znajdujących się na parterze budynku Szpitala Powiatowego w Bychawie przy ul. Piłsudskiego 30, usytuowanego na nieruchomości będącej własnością Powiatu Lubelskiego, stanowiącej działkę nr 1109/1 o pow. 0.4396 ha, na świadczenie usług medycznych w zakresie okulistyki.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie w sprawie przekazania petycji przeciwko budowie stacji bazowej telefonii komórkowej na osiedlu „Zagrody” w Bełżycach organowi właściwemu do jej rozpatrzenia.
  16. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Zakrzew.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu powiatu na rok 2019.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej.
  19. Przedstawienie Oceny zasobów pomocy społecznej za rok 2018 dla Powiatu Lubelskiego.
  20. Interpelacje i zapytania radnych.
  21. Wnioski i oświadczenia radnych.
  22. Sprawy bieżące.
  23. Zamknięcie sesji.