Aktualności Kultura

VI Festiwal Słowa i Obrazu

09-11-2016

VI edycja Festiwalu Słowa i Obrazu odbyła się pod hasłem: „Lublin nad Łąką przysiadł…”, którego organizatorami było Gimnazjum nr 9 im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego w Lublinie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objęli: Starosta Lubelski, Prezydent Miasta Lublin, oraz Kurator Oświaty w Lublinie.

W ramach festiwalu zostały przeprowadzone powiatowe konkursy – pięknego czytania oraz plastyczny, w którym brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych z Lublina oraz powiatu lubelskiego. Festiwalowi towarzyszyły różne wydarzenia tj. warsztaty, wycieczki, wystawy, koncerty i spotkania.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród laureatom odbyło się we wtorek 8 listopada br. w Filii nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom serdecznie gratulujemy.