Aktualności Kultura

Zdjęcie Artykułu

Kolejna edycja Artystycznej jesieni w Załuczu

10-10-2016

W środę 5 października w SOSW już po raz czwarty odbyła się impreza pod nazwą „Artystyczna Jesień w Załuczu”. Dzięki dotacji przyznanej przez Zarząd Powiatu Lubelskiego w ramach konkursu z zakresu kultury, przez Stowarzyszenie „Daszek”, działające przy SOSW w Załuczu mogło świętować 140 osób.

Raz w roku uczniowie masowych szkół mogą na własne oczy przekonać się, że osoby niepełnosprawne też potrafią ładnie śpiewać, grać na scenie, czy malować, albo tworzyć inne dzieła sztuki, zaś sami aktorzy dzięki swoim występom czują się bardziej docenieni i akceptowani.
Podczas „Artystycznej Jesieni” uczestnicy mieli okazję zaprezentowania w pełni swoich zdolności i kolejny raz pokazali, że są artystami przez duże A. Poziom artystyczny był bardzo wysoki. Większość wykonawców była u nas kolejny raz, a debiutanci już zadeklarowali, że chętnie wpiszą tę imprezę na stałe do harmonogramu swojej pracy terapeutycznej i wychowawczej.
Swoje zdolności wokalne i aktorskie w tym roku prezentowali uczniowie ośrodków specjalnych, domu pomocy i szkół podstawowych z Bystrzycy, miejscowości Czółna, Krzczonowa, Matczyna, Niedrzwicy Dużej, Olbięcina i Strzeszkowic oraz gospodarze z SOSW w Załuczu. Ci ostatni, skupieni w nowej grupie "Kwadrat" zaprezentowali spektakl "Wars i Sawa", który był podsumowaniem projektu "Święta miłości kochanej ojczyzny", realizowanego od maja tego roku.
Występom na scenie towarzyszył plener plastyczny, którego efektem są m.in. witraże, kosze kwiatów, słoneczniki i wiele innych dzieł, które razem z dokumentacją fotograficzną, złożą się na specjalną wystawę. Ekspozycja zostanie zaprezentowana w Starostwie Powiatowym w Lublinie lub w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Niedrzwicy Dużej.
Wszyscy artyści otrzymali dyplomy, wyróżnienia i specjalne statuetki, a ich zdolności podziwiali m.in. Pan Dariusz Gajo z Zarządu Powiatu w Lublinie, Wójt Gminy Niedrzwica Duża Pan Adam Kuna i jego Zastępca Pan Bartosz Dąbrowski, Pani Renata Gawryluk-Juszka z miejscowego GOKSiR i proboszcz parafii w Niedrzwicy Kościelnej ksiądz Jan Karaś.
Do zobaczenia za rok!!!
Powrót