Aktualności Kultura

Zdjęcie Artykułu

KGW Marynin uhonorowane

19-09-2016

Wczoraj w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich w Maryninie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców plebiscytu Dziennika Wschodniego na Najlepsze Koła Gospodyń Wiejskich Województwa Lubelskiego.

Głowna nagrodę, czyli myjkę ciśnieniową i laptopa wręczył Pan Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego wyrażając tym samym słowa zachwytu i uznania dla Pań z Marynina za ich społeczną pracę i zaangażowanie.  Podkreślił również, że siła i potencjał Koła Gospodyń Wiejskich wypływa ze wspólnej pracy zarówno młodych, jak i starszych pokoleń, którzy potrafią połączyć tradycję z nowoczesnością.  
 
Trud pracy Pań z Koła można było podziwiać przed ich siedzibą, gdzie wystawiony był tegoroczny wieniec dożynkowy, który zajął pierwsze miejsce na dożynkach wojewódzkich w konkursie wieńców powiatowych. Nie tylko dla własnej satysfakcji, ale również z chęci pomocy innym wykonują Panie swoją pracę. Otóż tegoroczny wieniec dożynkowy zostanie zlicytowany na stronie internetowej charytatywnie.allegro.pl. Zebrana kwota, zostanie w całości przeznaczona na leczenie chorej Amelki Dobek z Lublina. To duży gest ze strony Pań, który pokazuje, że wspólna praca i społeczne zaangażowanie może pomóc drugiemu człowiekowi. 
 
Przewodnicząca Koła Pani Ewa Czępińska dziękując swoim koleżankom za poświęcony czas, wyraziła nadzieję, że dołączą do nich kolejne młode osoby, powiększając tym samym Koło Gospodyń Wiejskich. 
 
Po krótkich wystąpieniach przedstawicieli władz zarówno z Urzędu Gminy Konopnica na czele z Panem Mirosławem Żydkiem – Wójtem Gminy, Starostwa Powiatowego w Lublinie Panem Grzegorzem Szaconiem - Sekretarzem Powiatu Lubelskiego, jak i Prezesem Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Lublinie – Panem Andrzejem Giszczakiem, gospodynie zaprosiły na przygotowany prze nie obiad oraz słodki poczęstunek. 
Powrót