Jesteś tutaj: Strona główna » Kultura » Dożynki 2020

Tradycyjne Dożynki Powiatu Lubelskiego to nie tylko czas świętowania rolników, ale także cykliczne wydarzenie gromadzące nawet kilkadziesiąt tysięcy osób z całego Powiatu Lubelskiego, to tradycyjne spotkanie, któremu towarzyszą liczne prezentacje, stoiska oraz koncerty. W obecnym roku w związku z sytuacja epidemiologiczna i obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi dotyczącymi imprez masowych zmuszeni jesteśmy wprowadzić znaczące zmiany organizacyjne ograniczając liczbę uczestników w części oficjalnej oraz rezygnując z części koncertowej.

Miło nam również poinformować, iż Starostą tegorocznych Dożynek będzie rolnik z Powiatu Lubelskiego - Adrian Kałkus z miejscowości Olszowiec w gminie Bychawa.

UROCZYSTOŚCI DOŻYNKOWE BĘDĄ REALIZOWANE W FORMACIE TELEWIZYJNYM NA ANTENIE Telewizji Lublin. Dzięki takiej formule wszystkie zainteresowane osoby będą mogły w komfortowy i bezpieczny sposób uczestniczyć w tradycyjnym i religijnym wymiarze święta plonów. Początek transmisji w TVP 3 Lublin o godzinie 10.00 w niedzielę 30 sierpnia br.

 

Życzenia Dożynkowe Starosty Zdzisława Antonia

Dożynki 2020
Dożynki Wojewódzkie 2019
 

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA