Konkurs Wieńców Dożynkowych 2018

 
 
Wzorem lat ubiegłych Powiat Lubelski organizuje Powiatowy Konkurs Wieńców Dożynkowych.
 
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas Dożynek w Radawcu Dużym 2 września 2018 r.
 
Wieniec dożynkowy jest nieodłącznym atrybutem obrzędów dziękczynnych za pomyślne ukończenie żniw i prac polowych. Udział w konkursie to forma kultywowania tradycji i zwyczajów ludowych, promowania dorobku kulturowego polskiej wsi oraz aktywizacji społeczności lokalnej.
 
Zgodnie z przyjętym Regulaminem (dostępnym poniżej) gminy zgłaszają  do Konkursu po dwa wieńce. Jeden w kategorii wieńców tradycyjnych i jeden w kategorii wieńców współczesnych. Wieńce mogą być wykonywane indywidualnie lub zbiorowo. W obydwu kategoriach Komisja Konkursowa przyznaje nagrody i dyplomy za pierwsze, drugie i trzecie miejsce.
 
Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie! Kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do Starostwa Powiatowego w Lublinie drogą elektroniczną na adres: b.boroch@powiat.lublin.pl (w temacie: Zgłoszenie do KONKURSU).
 
Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 28 sierpnia 2018 r. (wtorek) o godz. 12.00
 
Załaczniki:
 
W ubiegłym roku za najładniejszy w powiecie lubelskim wieniec tradycyjny członkowie jury uznali wieniec Koła Gospodyń Wiejskich z Garbowa. Drugie miejsce zajęło KGW ze Stasina w gminie Wojciechów, a trzecie mieszkańcy Kalinówki w gminie Głusk. W kategorii wieńców nowoczesnych wygrała propozycja KGW z Marynina w gminie Konopnica, przed sołectwem Bychawka Pierwsza w gminie Bychawa i KGW Kozubszczyzna w gminie Konopnica. Poniżej nagrodzone wieńce:
 
I miejsce - wieniec tradycyjny 2017
I miejsce - wieniec współczesny 2017
Dożynki Radawiec 2018
 

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA 

 
 
  
Dożynki Radawiec 2017 - Video
Poniżej mogą Państwo zobaczyć
jak wygladała poprzednia edycja
Dożynek w Radawcu.
 
 
 
 
 
 
Patronat Medialny
Patronat Medialny