Aktualności Kultura

Zdjęcie Artykułu

50-lecie KGW w Mętowie

19-07-2016

Koło Gospodyń Wiejskich w Mętowie obchodziło w tym roku złoty jubileusz istnienia. Uroczystości odbyły się 9 lipca 2016 roku w remizie OSP w Mętowie.

Koło Gospodyń Wiejskich odgrywa ważną rolę w życiu społecznym danej miejscowości, jak i całej gminy. KGW bierze czynny udział w życiu społecznym, reprezentując gminę, czy nawet powiat na licznych imprezach i spotkaniach. Członkinie koła chętnie uczestniczą w przeróżnych projektach m.in. w zakresie rękodzieła, czy przygotowania potraw regionalnych na zajęciach kulinarnych prowadzonych przez LGD. Aktualnie część kobiet należących do Koła Gospodyń Wiejskich w Mętowie uczestniczy w projekcie „Tradycyjnie nowoczesne kobiety potęgą Lubelszczyzny”. Jest to projekt realizowany z funduszy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”. 

W trakcie jubileuszowych uroczystości wystąpiła przewodnicząca KGW Pani Henryka Mielnik, podsumowując w swoim przemówieniu dotychczasową działalność Koła, nakreślając jednocześnie nowe kierunki działania. Członkinie stowarzyszenia zaprezentowały również dania regionalne, przygotowane podczas pokazów kulinarnych. 

Na uroczystościach oprócz byłych i obecnych członków KGW przybyli także przedstawiciele organizacji i władz samorządowych województwa, powiatu i gminy. Powiat Lubelski, jako zaprzyjaźniony organ, wspierający działania społeczności lokalnej, postanowił uhonorować  Koło Gospodyń Wiejskich w Mętowie oraz ich członkinie, wręczając dyplom uznania oraz drobne upominki. Gratulacje i prezenty wręczyły w imieniu Starosty Lubelskiego panie Anna Grzywaczewska i Urszula Paździor- radne naszego powiatu. 

Na zakończeniu jubileuszu wystąpił nowo powstały zespół śpiewaczy, kierowany prze Pana Henryka Skórskiego, występujący przy KGW w Mętowie, umilając czas przybyłym gościom. 

Przewodniczącemu Koła Gospodyń Wiejskich, jego członkiniom, całemu zespołowi oraz wszystkim, którzy biorą czynny udział w podtrzymywaniu tradycji lokalnych życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w swojej pracy. 

 

(fot. UG Głusk)

Powrót