Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Zwycięski turniej siatkarzy

25-02-2014

Drużyna Starostwa Powiatowego w Lublinie wygrała siatkarski "Turniej Przyjaźni", który w miniony weekend odbył się w Wojciechowie.

W zawodach, rozgrywanych w nowej hali widowisko-sportowej przy miejscowym Zespole Szkół, rywalizowały cztery ekipy. Zespół starostwa powiatowego nie miał sobie równych, wygrywając wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęła ekipa strażaków z gminy Wojciechów, trzeci byli siatkarze z Chodla, a na czwartej pozycji zmagania zakończyli wojciechowscy samorządowcy.
 
Zwycięska drużyna Starostwa Powiatowego w Lublinie wystąpiła w składzie: Tomasz Banaszek (kapitan), Paweł Pikula, Mariusz Milczek, Łukasz Droździel, Stanisław Bury, Piotr Kaliński, Roman Kamiński, Adrian Malec i Kamil Ziółkowski.

Wszystkie zespoły odebrały puchary, które wręczał ich fundator, wójt gminy Wojciechów Jan Czyżewski.

Niedzielne zawody były jednym z etapów przygotowań do, organizowanego po raz trzeci, Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Lubelskiego, który odbędzie się w marcu w Niemcach. Mogą w nim wystartować reprezentacje samorządów, firm i instytucji, przy czym w drużynach samorządowych przynajmniej połowę zawodników muszą stanowić pracownicy jednostek samorządowych. Udział w turnieju już zapowiedziały zaprzyjaźnione z Powiatem Lubelskim drużyny z Korca i Pustomyt na Ukrainie. Pozostałe ekipy mogą się zgłaszać do 14 marca, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać w Wydziale Organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Lublinie lub telefonicznie pod numerem: 81 528 66 06. 
Powrót