Aktualności

Zdjęcie Artykułu

ZSTR w Piotrowicach czeka na uczniów

27-08-2012

W nowym roku szkolnym Zespół Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach będzie mieć do dyspozycji więcej miejsc w internacie i ładny ogród przy budynku. Podczas tegorocznych wakacji wykonano prace, które sfinansowali rodzice, powiat lubelski jako organ prowadzący oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Dzięki hojności Rady Rodziców na parterze obiektu wyremontowano kilka kompleksów mieszkalnych, w których znajdują się trzy- lub czteroosobowe pokoje z łazienkami. - Oznacza to, że teraz w internacie będzie mogło mieszkać nawet 90 uczniów, czyli o kilkunastu więcej niż w poprzednim roku szkolnym - informuje dyrektor ZSTR w Piotrowicach Janusz Baran. Oprócz nowych pomieszczeń mieszkalnych w budynku znajdują się także stołówka z kuchnią, świetlica oraz dwie pracownie, w tym komputerowa. Będą z nich korzystać uczniowie nie tylko z powiatu lubelskiego, ale również: janowskiego, kraśnickiego, łęczyńskiego i opolskiego. Za pieniądze ze Starostwa Powiatowego w Lublinie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska teren wzdłuż internatu został zrekultywowany i obsadzony około 100 krzewami ozdobnymi. - W ten sposób uporządkowaliśmy teren po przeprowadzonym wcześniej remoncie, a oprócz tego przy internacie zyskaliśmy ładny ogród - dodaje dyrektor Baran.
Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach rozpocznie 210 uczniów, w tym 80 w pierwszych klasach, którzy będą się kształcić w: 3-letniej Zasadniczej Szkole Zawodowej, dwóch również 3-letnich technikach uzupełniających - samochodowym i mechanizacji rolnictwa, a także 4-letnim Technikum Zawodowym. Szkoła zawodowa prowadzi zajęcia dla przyszłych mechaników pojazdów samochodowych oraz mechaników-operatorów pojazdów i maszyn rolniczych. Technikum Samochodowe również kształci w dwóch zawodach: technik mechanik i technik pojazdów samochodowych, a Technikum Mechanizacji Rolnictwa w jednym kierunku - technik mechanizacji rolnictwa. W Technikum Zawodowym mogą się uczyć technicy hotelarstwa, technicy informatycy i technicy architektury krajobrazu. Najstarszą klasą, bo prowadzoną od początku istnienia szkoły, czyli od 1963 roku, jest do dzisiaj wiodący kierunek kształcenia w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa. ZSTR prowadzi również 2-letnią Policealną Szkołę Zawodową dla dorosłych, która kształci w zawodach: technik informatyk oraz technik mechanizacji rolnictwa.
Powrót