Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Złoto i Srebro na Ukrainie

19-03-2012

Reprezentacja ukraińskiego Rejonu Korzec wygrała pierwszy Międzynarodowy Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Lubelskiego. W finale dwudniowych rozgrywek, który w niedzielę 18 marca odbył się w hali Zespolu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, siatkarze z Korca pokonali swoich rodaków z Rejonu Pustomyty 2:0.

Trzecie miejsce zajął zespół Starostwa Powiatowego w Lublinie, któremu do występu w finałowej rozgrywce zabrakło zaledwie jednego seta. Sukces był blisko, bo mecz z Rejonem Pustomyty rozpoczął się od wygranej w pierwszym secie, w której duży udział miał m.in. starosta Paweł Pikula, wyrózniający się dynamicznym atakiem i odważną obroną. Potem jednak, mimo ambitnej postawy całej reprezentacji powiatu lubelskiego, przewagę zdobyli rywale z Ukrainy, którzy ostateczne wygrali 2:1.
Czwarte miejsce zdobył zespół Urzędu Gminy Niemce, a na kolejnych pozycjach uplasowały się drużyny Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i firmy e-Studio.
Wśród drużyn młodzieżowych najlepsi okazali się siatkarze z Zespołu Szkół im. A.Kwiatkowskiego z Bychawy, którzy w finale rozgrywek pokonali ZS im. M.Kopernika w Bełżycach. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ZSP Niemce, a kolejne lokaty zajęły reprezentacje: Rejonu Pustomyty, Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli i Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach.
Zwycięzcy turnieju odebrali puchary i medale dla drużyn młodziezowych przewidziano również dodatkowe nagrody rzeczowe. Dwum zawodnikom najbardziej wyrózniającym się doskonałą grą w kategorii firm i instytucji oraz w kategorii młodzież Starosta Lubelski wręczył specjalne statuetki dla Najlepszego Zawodnika Turnieju.
Były to pierwsze takie zawody z udziałem partnerów z Ukrainy, ale organizatorzy ze Starostwa Powiatowego w Lublinie już zapowiadają kolejny taki turniej. Mają nadzieję, że przyszłoroczne rozgrywki przyciągną jeszcze większe rzesze fanów siatkówki, a kibicom obserwującym tegoroczne zmagania dziękują gorący doping, wspólną zabawę i wspaniałą atmosferę.
Patronat nad imprezą objeli: Krzysztof Hetman - Marszalek Województwa Lubelskiego, Władysław Kanewskij - Konsul Generalny Ukriany w Lublinie oraz Krzysztof Urbas - Wojt Gminy Niemce.
Sponsorami turnieju byli: Piekarnia Haliny i Tadeusza Pęzioł, Gminne Spółdzielnie Samopomoc Chłopska w Konopnicy i Niedrzwicy Dużej, Hurtownia Sprzętu Sportowego Sportico, Fabryka Cukierków Pszczółka, a także firmy „Tabal”, „Kazimierska”, „Espo”, „e-Studio Software”, firmie Rolbud Roman Madejek oraz Perła Browary Lubelskie.
Wszystkim Patronom i Sponsorom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc w organizacji Tureniju. Już teraz zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji.
Powrót