Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Zimowa promocja ZSTR w Piotrowicach

02-03-2018

W styczniu i lutym ZSTR w Piotrowicach zaprezentował swoją ofertę edukacyjną w około 40 gimnazjach w kilku powiatach, a 1 marca zorganizował u siebie Dzień Otwartych Drzwi. Szkołę odwiedziło ponad 300 gimnazjalistów zainteresowanych kształceniem się w tej placówce.

Zespół Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach oferuje naukę w czteroletnim technikum w zawodach technik hotelarstwa, architektury krajobrazu, pojazdów samochodowych i mechanizacji rolnictwa. Z kolei trzyletnia szkoła branżowa pierwszego stopnia jest jedną z zaledwie dwóch placówek w powiecie lubelskim kształcących mechaników pojazdów samochodowych, mechaników-operatorów pojazdów i maszyn rolniczych oraz kierowców-mechaników.
 
Pomimo panującej ostatnio mroźnej aury podczas Dnia Otwartych Drzwi odbyła się widowiskowa parada pojazdów i maszyn rolniczych m. in. ciągników z przyczepami, pługami i siewnikami należących do uczniów i będących na wyposażeniu szkoły. Uczestnicy parady przejechali około 10-kilometrową trasę z Piotrowic przez Żabią Wolę i Bychawkę i z powrotem. Na wyremontowanym w zeszłym roku placu przed szkołą przeprowadzono także pokaz zabytkowych samochodów i motocykli oraz sprzętu miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Oprócz emocji wywołanych przygotowanymi atrakcjami odwiedzających ZSTR rozgrzewał poczęstunek gorącą herbatą i kiełbaskami z grilla.
 
W budynku szkoły odbyły się natomiast pokazy spawania, zgrzewania, toczenia, szlifowania i diagnostyki komputerowej oraz zajęcia chemiczno-fizyczne pn. „Barwne ciecze”. Ogromnym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów cieszyły się ćwiczenia w auto trenażerze do nauki jazdy zakupionym niedawno ze środków pochodzących z projektu edukacyjnego „Modernizacja infrastruktury dydaktycznej na kierunkach priorytetowych w szkołach zawodowych Powiatu Lubelskiego”, w ramach którego Powiat Lubelski finansuje wyposażenie w nowoczesny sprzęt pracowni przedmiotów zawodowych i warsztatów kształcenia zawodowego. Goście podziwiali ponadto odbywające się w sali gimnastycznej pokazy podnoszenia ciężarów i ćwiczeń kulturystycznych oraz wystawę pt. „Wiosenne słońce” przygotowaną przez  techników architektury krajobrazu. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa serwowali gościom apetyczne posiłki oraz koktajle i bezalkoholowe drinki, a do rozwijania pasji artystycznych zachęcali członkowie szkolnego zespołu muzycznego.
 
Mamy nadzieję, że podczas Dnia Otwartych Drzwi gimnazjaliści utwierdzili się w przekonaniu, że właśnie w Zespole Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach warto kontynuować swoją naukę.
 
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z wydarzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=qpd6TYM_bNg&feature=share
Powrót