Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Zawody pożarnicze OSP

05-06-2012

Około 500 strażaków ochotników z pięciu gmin powiatu lubelskiego rywalizowało w niedzielę 3 czerwca na stadionie w Bełżycach w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

Uczestniczyły w nich jednostki OSP z gmin: Borzechów, Bełżyce, Niedrzwica Duża, Konopnica i Wojciechów. Drużyny rywalizowały o miano najlepszej w swojej gminie oraz o miejsca w klasyfikacji łącznej wszystkich reprezentacji, uczestniczących w bełżyckich zawodach. Każda ekipa miała pokonać jak najszybciej sztafetę pożarniczą 7 x 50 metrów z przeszkodami i sprawnie wykonać ćwiczenia bojowe.

W klasyfikacji generalnej wszystkich drużyn pierwsze miejsca zajęła OSP w Babinie w gminie Bełżyce, druga była OSP Kolonia Wojciechów Pierwsza z gminy Wojciechów, a na trzecim uplasowała się OSP z Pawlina w gminie Konopnica.
Rywalizację drużyn z gminy Borzechów wygrała OSP Kolonia Borzechów, która wyprzedziła OSP Majdan Borzechowski i OSP Borzechów.

Spośród drużyn z gminy Bełżyce pierwsze miejsce zajęła OSP Babin, przed OSP Podole i OSP Bełżyce.

Wśród ekip z gminy Niedrzwica Duża zwyciężyła OSP Strzeszkowice, drugie miejsce zajęła OSP Radawczyk, zaś trzecie OSP Niedrzwica Kościelna.

Najlepszym zespołem w gminie Konopnica okazała się drużyna OSP Pawlin, która pokonała OSP Radawiec Duży i OSP Konopnica.

Zawody jednostek z gminy Wojciechów wygrała OSP Kolonia Wojciechów Pierwsza, drugie miejsce zajęła OSP Wojciechów, a na trzeciej pozycji uplasowała się OSP Palikije.

W zawodach w Bełżycach uczestniczyły także dwie drużyny kobiece. Wygrała OSP Bełżyce, która okazała się lepsza od OSP Babin.
Powrót