Zasłużony dla Województwa Lubelskiego

17-09-2014

W trakcie uroczystości związanych z obchodami tegorocznych Dożynek Wojewódzkich wyróżnione zostały dwie osoby z terenu Powiatu Lubelskiego. Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Wicemarszałek Michał Cholewa oraz Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Jacek Sobczak wręczyli odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” Panu Czesławowi Kasiakowi oraz medal pamiątkowy Województwa Lubelskiego Pani Zofii Popławskiej.

Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego otrzymała Pani Zofia Popławska – prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Bychawa z ponad trzydziestoletnim doświadczenie w pracy w spółdzielczości mleczarskiej. OSM Bychawa pod jej kierownictwem produkuje wyroby tradycyjne i zdrowe, które cieszą się uznaniem wśród szerokiego grona konsumentów. Spółdzielnia bierze udział w konkursach, promocjach i targach artykułów mleczarskich, np. Masło Extra z Bychawy otrzymało m.in. certyfikat Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”, co świadczy o wysokiej jakości produktu i stanowi rekomendację dla konsumentów. Pani Zofia Popławska aktywnie działa również w samorządzie lokalnym, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem okolicznym rolnikom i mieszkańcom miasta Bychawa.

Odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” otrzymał Pan Czesław Kasiak, zamieszkały w miejscowości Olszanka, gmina Krzczonów. Przez wiele lat prowadził 30 hektarowe gospodarstwo rolne oraz aktywnie uczestniczył w działaniach na rzecz rozwoju rolnictwa województwa lubelskiego mi. in. jako członek-założyciel Stowarzyszenia „Razem dla Lubelszczyzny”, członek grupy ds. przeciwdziałania zjawiskom kryzysowym w rolnictwie przy Marszałku Województwa w Lublinie oraz jako Członek Zarządu Rejonowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego przy Cukrowni Lublin. W trakcie swojej pracy wykazał się również jako aktywny działacz samorządowy będąc radnym I kadencji Rady Powiatu Lubelskiego, Członkiem Zarządu Powiatu Lubelskiego w latach 2000-2002, którą to funkcję objął ponownie w 2010 r. i sprawuje ją do dziś. Jego praca i działalność została doceniona m.in. poprzez odznaczenie medalem „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP.