Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Zaproszenie na spotkanie z delegacją z Azerbejdżanu

06-06-2018

Starosta Lubelski i Dyrektor Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach serdecznie zapraszają na uroczystość związaną z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości. W spotkaniu udział weźmie delegacja z zaprzyjaźnionego rejonu Quba w Azerbejdżanie.

Uroczystość odbędzie się 7 czerwca br. w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach o godz. 11.00. Wezmą w niej udział: Starosta Lubelski, Burmistrz Bełżyc, Radni Powiatu Lubelskiego, społeczność szkolna ZS im. M. Kopernika w Bełżycach, środowisko lokalne oraz Ambasador Republiki Azerbejdżanu wraz z delegacją z rejonu Quba. Słowem kluczowym spotkania będzie „wolność”- fundamentalna wartość dla każdego narodu.

 
Miejsce: Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach, ul. Bychawska 4, 24-200 Bełżyce
Termin: 7 czerwca 2018 r. godz. 11.00
Więcej informacji pod nr tel.: 81 517 23 62
 
 
Natomiast 8 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbędzie się spotkanie władz Powiatu Lubelskiego z delegacją Republiki Azerbejdżanu. Spotkanie ma na celu zaprezentowanie zarówno walorów turystycznych, jak i pokazanie samej administracji oraz kierunków rozwoju Powiatu Lubelskiego.
 
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Lublinie, ul. Spokojna 9, 20-074 Lublin
Termin: 8 czerwca 2018 r. godz. 10.00
Więcej informacji pod nr tel.: 81 528 66 57
 
 
Rok temu z inicjatywy Ambasadora Azerbejdżanu dr. Hasana Hasanowa w Zespole Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach została wmurowana tablica upamiętniająca związki pomiędzy patronem szkoły, a naukowcem azerbejdżańskim zajmującym się teorią Kopernika. Wtedy właśnie została nawiązana współpraca z władzami regionu Quba i Ambasadą Republiki Azerbejdżanu.
 
Powrót