Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Zapraszamy na ogólnopolski I Zjazd Absolwentów UMCS

05-06-2014

14 czerwca br. w Lublinie odbędzie się, organizowany z okazji 70-lecia Uczelni, ogólnopolski I Zjazd Absolwentów UMCS (połączony z Piknikiem UMCS), na który bardzo serdecznie Państwa zapraszamy.

 
Spotkania absolwentów na macierzystych Wydziałach rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają do 13.00. Każdy z Wydziałów przygotował własny program. Zaplanowano m.in. wykłady otwarte, wspomnienia i dyskusje, pokazy, prezentacje filmowe i multimedialne, wystawy fotograficzne a także koncerty. Zjazd będzie doskonałą okazją nie tyko do spotkania po latach i integracji absolwentów, lecz również do refleksji nad historią Uczelni oraz perspektywami jej rozwoju. (propozycje poszczególnych Wydziałów dostępne są pod linkiem: www.umcs.pl/pl/program-wydzialow,4785.htm).

 
O godz. 12.00 na terenie Targów Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11) rozpocznie się Piknik UMCS, obfitujący w atrakcje kulturalne i artystyczne. Największą z nich będzie koncert zespołu Bajm, który swoją drogę artystyczną rozpoczynał w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Ponadto przewidziano wiele konkursów, zawodów sportowych oraz innych ciekawych propozycji dla dorosłych i dzieci. W trakcie Pikniku UMCS będzie można bliżej zapoznać się z historią Uniwersytetu, spotkać znanych absolwentów Uczelni, postaci ze świata nauki, kultury czy sportu a także uczestniczyć w pokazach naukowych i świetnej zabawie. Na Piknik UMCS zapraszamy nie tylko naszych absolwentów, ale także wszystkich mieszkańców Lublina i Regionu. Uroczyste otwarcie Pikniku z udziałem m.in. władz i zaproszonych gości zaplanowano na godz. 17.45 (szczegółowy program znajduje się pod linkiem: www.umcs.pl/pl/program,4787.htm).

 
Podczas Pikniku będzie prowadzona publiczna zbiórka środków pieniężnych na remont Sali Widowiskowej ACK „Chatka Żaka” w ramach akcji „Absolwenci UMCS Swojej Chatce”.

 

 
 
Powrót