Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2018

30-08-2018

Starosta Lubelski Paweł Pikula i Dyrektor Zespołu Szkół im. A. Kwiatkowskiego w Bychawie Henryk Dudziak serdecznie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2018. W tym roku lekturą będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

W programie tegorocznej akcji przewidziane jest głośne czytanie fragmentów powieści z udziałem zaproszonych gości, część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, inscenizacja fragmentów „Przedwiośnia” w wykonaniu pracowników Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie, występ Zespołu Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego, a także konkursy dla dzieci i młodzieży.

Celem akcji Narodowe Czytanie jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczną lekturę klasyki polskiej literatury.

Miejsce: Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, ul. Marsz. Józefa Piłsudskiego 81, 23-100 Bychawa, tel. 81 566 00 19

Termin: 9 września 2018 r. godz. 13.00

narczyt2018