Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Za nami 16 Dożynki Powiatowe Radawiec 2014

04-09-2014

Coroczne Święto Plonów organizowane w naszym powiecie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i tym razem pomimo zmiennej pogody na lotnisku w Radawcu - wg szacunków Policji - bawiło się 5 tysięcy osób.

 
 
Tegoroczne Dożynki rozpoczęły się tradycyjnie korowodem delegacji poszczególnych gmin i obrzędami dożynkowymi. Funkcje starostów pełnili Dorota Wójtowicz z Pawlina w gminie Konopnica i Adrian Kałkus z miejscowości Olszowiec w gminie Bychawa. To oni podczas obrzędu dożynkowego przekazali tradycyjny bochen chleba, wypieczonego z tegorocznych zbóż, staroście lubelskiemu Pawłowi Pikuli i wójtowi gminy Konopnica Mirosławowi Żydkowi.
 
Część obrzędową zakończyła msza święta w intencji rolników, po której odbył się pokazowy skok spadochronowy "antyGrawitacja Radawca", a na plenerowej scenie występowali: zespoły regionalne, takie jak Orkiestra Dęta „Henryczki”, Zespół Pieśni i Tańca „Apis” z Pszczelej Woli, Zespół śpiewaczy „Nadwarcianki” z Konopnicy w województwie łódzkim i regionalny zespół folklorystyczny z Węgier, discopolowy zespół Cliver, hiphopowy zespół Chonabibe, natomiast gwiazdą wieczoru był Zakopower.
 
W programie dożynek nie zabrakło również dodatkowych atrakcji. Goście m.in. mogli obejrzeć pokazy futbolu amerykańskiego, uczestniczyć w biegu ze Stokrotką, czy też skorzystać z oferty bogatego programu Wioski LGD „Kraina wokół Lublina”.
 
Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy i zapraszamy za rok !!!!!!!
Powrót