Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Z wizytą w Lubelskim Aeroklubie

19-12-2017

6 grudnia br. młodzież z trzech grup wolontariackich z Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli oraz Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach uczestniczyła w spotkaniu w Aeroklubie Lubelskim w Radawcu.

Było to kolejne działanie zorganizowane w ramach projektu „Szkoły Powiatu Lubelskiego miejscem ochrony i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” realizowanego ze środków rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. W. Stasiaka na lata 2016 i 2017.
 
Wolontariusze wysłuchali ciekawej prelekcji na temat historii lotnictwa, a także działalności aeroklubu stawiającego na edukację młodzieży i jej rozwój przez angażowanie w sporty lotnicze. Pan Dyrektor Adam Gruszecki z ogromną pasją zachęcał do spróbowania sił w „podniebnym sporcie”, podkreślając przy tym niezwykłość lotnictwa oraz jego dostępność dla każdego. Spotkanie miało także na celu zainteresowanie młodzieży uczestnictwem, jako wolontariusze, w organizowanych zawodach sportowych - spadochronowych, szybowcowych i balonowych.
 
Po wykładzie przyszedł czas na zwiedzanie hangarów znajdujących się na terenie cywilnego lotniska sportowego oraz bezpośredni kontakt z szybowcami i małymi samolotami. Uczestnicy szkolenia mięli niepowtarzalną okazję zobaczenia wnętrza największego produkowanego seryjnie jednosilnikowego dwupłatowca na świecie jakim jest samolot AN-2. Na koniec młodzież, pełna wrażeń, została poczęstowana przepysznym bigosem i gorącą herbatą.
Powrót