Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Z wizytą na Dniach Otwartych WSEI

09-03-2020

Blisko siedemdziesięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie uczestniczyła w Dniach Otwartych Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie - zajęciach i prezentacjach zorganizowanych przez wykładowców WSEI. Tegoroczne wyjazdy młodych „Hubalczyków” zorganizował pedagog szkolny Janusz Sagan.

Dni Otwarte WSEI były podzielone i przygotowywane przez poszczególne wydziały. W dniu 05 lutego 2020 r. za Dzień Otwarty odpowiadał Wydział Transportu i Informatyki. Uczniowie wraz  z opiekunami mogli poczuć się jak studenci, uczestnicząc w specjalnie przygotowanych dla nich wykładach i warsztatach. Z zainteresowaniem przyglądali się  prezentacji nowoczesnych urządzeń tj. obrabiarki sterowane numerycznie, drukujących z metalu drukarki  3D, kamery termowizyjne czy instalacje LPG. Niemniej była to tylko część atrakcji, które tego dnia zobaczyła młodzież „Hubala”.

W dniu 19 lutego 2020 r. gospodarzem Dni Otwartych był Wydział Nauk o Człowieku. Zajęcia były związane z kierunkami tj. Pedagogika, Pielęgniarstwo i Psychologia.  Kadra akademicka przygotowała szereg interesujących wykładów. Szczególnym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się wykłady: „Miłość i zazdrość, jako motywy zachowań przestępczych”, „Wariograf prawdę Ci powie – czy da się oszukać wykrywacz kłamstw”, „Odporność psychiczna, czyli jak to zrobić, żeby dawać radę”.

            Dziękując uczniom i nauczycielom ZSZ Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie za odwiedziny w murach Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie mamy nadzieję, że zaprezentowane laboratoria wzbudzą w młodzieży jeszcze większą ciekawość i zamiłowanie do techniki i nowoczesnych technologii.

Młodzież stoi na schodach przed budynkiem Uczelni

Młodzież siedząca na auli

Chłopcy słuchający wykładów na auli

Uczeń, na którym przeprowadzano test Wariografem

Prezentacja urządzeń elektronicznych przez wykładowcę

Powrót