Aktualności

Zdjęcie Artykułu

XVIII Międzynarodowa Gala Orkiestr Dętych w Bychawie

08-06-2015

7 czerwca br. w amfiteatrze Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbyła się XVIII Międzynarodowa Gala Orkiestr Dętych połączona z jubileuszem 20-lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej Henryczki.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji jubilatów i zespołów biorących udział w Gali. Następnie orkiestry przemaszerowały do amfiteatru przy Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego, gdzie Dyrektor Henryk Dudziak wraz ze Starostą Lubelskim Pawłem Pikulą i Burmistrzem Miasta Bychawa Januszem Urbanem dokonali uroczystego otwarcia XVIII Międzynarodowej Gali Orkiestr Dętych.

Po występach grup: Orkiestry Dętej OSP Łomazy, Orkiestry Dętej OSP Szastarka, Orkiestry Dętej OSP Wojciechów, Młodzieżowej Orkiestry Dętej Majdan Grabina, Młodzieżowej Orkiestry Dętej Wilkołaz, Orkiestry Dętej OSP Ostrów Lubelskie, Orkiestry Dętej z Ukrainy i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Strzyżewice nadszedł czas na podsumowania i oficjalne uroczystości, które uatrakcyjnił występ młodego saksofonisty z Ukrainy oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Henryczki. Wręczone zostały nagrody, puchary, dyplomy, nie obyło się też bez wspomnień i wzruszeń. Ważnym elementem uroczystości było też zaprezentowanie sztandaru „Henryczków”, ufundowanego przez byłych członków orkiestry i innych sponsorów.

W trakcie Gali odbył się też konkurs publiczności, w którym zwycięzcą okazała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Majdan Grabiny.

Powrót