Aktualności

Zdjęcie Artykułu

XIV edycja Targów Edukacyjnych w Lublinie. Wsparcie w trudnym wyborze

21-02-2018

W dniach 15-16 marca 2018 r. zapraszamy gimnazjalistów i licealistów na Targi Edukacyjne, które kolejny raz przychodzą z pomocą młodym ludziom w podjęciu decyzji o wyborze kierunku dalszego kształcenia.

Od kilku lat nieodłącznym elementem Targów są stoiska wystawiennicze szkół. W tym roku placówki, dla których Powiat Lubelski jest organem prowadzącym, prezentować będą swoją ofertę edukacyjną na dwóch stanowiskach pn. „Szkoły Powiatu Lubelskiego". Uczniowie szkół zawodowych zademonstrują umiejętności nabywane na różnych kierunkach kształcenia m.in. w zawodach kucharz, informatyk czy mechanik. Przygotowaliśmy dla odwiedzającej młodzieży pokazy sztuki kulinarnej, degustację koktajli owocowych i warzywnych oraz gotowanie z VIP-ami. Ofertę szkół ogólnokształcących na kolejny rok szkolny zaprezentują licea w Bełżycach, Niemcach i Bychawie. Ważnym punktem programu są także występy utalentowanych uczniów. Na scenie Targów nasze placówki reprezentować będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Henryczki” z Bychawy i Zespół „Apis” z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli.
 
Zapowiada się ciekawy happening w doskonałej atmosferze, pełen rozmaitych atrakcji, a przede wszystkim przydatnych informacji na temat oferty edukacyjnej szkół średnich oraz uczelni wyższych m.in. z Lublina, Warszawy, Krakowa i Wrocławia. W ciągu dwóch dni odbędą się prezentacje kilkudziesięciu zawodów, wykłady motywacyjne dla maturzystów, warsztaty wiedzy o rynku pracy, występy uzdolnionych uczniów, prezentacje usług dla placówek edukacyjnych i młodzieży.
 
Zapraszamy młodzież z naszego powiatu na Targi Edukacyjne w Lublinie. Mamy nadzieję, że będą one okazją do ciekawych rozmów, spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania wartościowych kontaktów.
 
Szczegółowy program i zakres tematyczny Targów dostępne są na stronie: http://edukacja.targi.lublin.pl
 

Targi Edukacyjne 2018

Powrót