Aktualności

Zdjęcie Artykułu

XI Niezapomniane melodie w Ciecierzynie

07-02-2016

Lata dwudzieste, lata trzydzieste wrócą piosenką, sukni szelestem…słowa piosenki z repertuaru Ludmiły Warzechy przyświecały tegorocznej XI edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki „Niezapomniane melodie”, organizowanym w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie pod patronatem Starosty Lubelskiego Pawła Pikuli.

Tematem tegorocznej edycji festiwalu były piosenki pochodzące z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Bogaty repertuar okresu międzywojennego przeniósł wszystkich uczestników tego kulturalnego wydarzenia  w klimat tych bardzo interesujących pod względem muzycznym i kulturalnym czasie.

W najmłodszej kategorii solistów (dzieci 5 i 6 letnie i klasy I-III szkoły podstawowej)jurorom najbardziej do gustu przypadł występ Zuzanny Wrony ze szkoły podstawowej w Krężnicy Jarej, która wykonała piosenkę „Kołysanka Tońka” Włodzimierza Votka. II miejsce zajęła Klaudia Barczak z S.P. w Nasutowie z piosenką „Ada to nie wypada” Lody Niemirzanki, na III zaś uplasowała się piosenka „Umówiłem się z nią na dziewiątą” Eugeniusza Bodo w wykonaniu Adama Rudzkiego ze Szkoły Podstawowej w Ciecierzynie. Wyróżnione spośród najmłodszych solistów zostały: Emilia Niezbecka z S.P. w Niedrzwicy Kościelnej i Rozalia Węcławska z S.P. w Zemborzycach Tereszyńskich. Nagrody specjalne Marszałka Województwa Lubelskiego, Starosty Lubelskiego oraz Wójta Gminy Niemce otrzymali zaś: Patrycja Niedoborek z przedszkola w Dysie, Paweł Capała ze Szkoły Podstawowej w Dysie oraz Patrycja Latek z przedszkola w Niemcach.

Za popisy zespołowe wśród najmłodszych artystów pierwszą nagrodę otrzymał Zespół ze Szkoły Podstawowej w Ciecierzynie za wykonanie piosenki „ Panie Janie”. II miejsce zajął Zespół „Małe Wiolinki” z Krężnicy Jarej z piosenką „Tylko we Lwowie”, III zaś Zespół z przedszkola w Niemcach za nietuzinkowe wykonanie „Ach śpij Kochanie”.

Spośród uczniów - solistów z klas IV - VI pierwsze miejsce zajęła Antonina Matysek ze szkoły podstawowej w Krężnicy Jarej z piosenką „Ada to nie wypada”, drugie miejsce przypadło Joannie Kozieł z s.p. w Ciecierzynie z piosenką „Panna Maria cudnie gra na mandolinie” Mariana Hemara, trzecie zaś Agnieszce Niezgoda z s. p. w Niedrzwicy Dużej z wykonaniem piosenki „Ada to nie wypada”. Wyróżnione zostały następujące osoby: Maria Taczalska z S.P. w Niemcach oraz Agnieszka Muzyka z S.P. w Krasieninie, natomiast Maja Lipińska ze szkoły podstawowej w Bystrzycy Starej otrzymała nagrodę specjalną Wójta Gminy Niemce. Wśród zespołów w tejże kategorii wiekowej na podium stanęły kolejno: I miejsce – Zespół z SP w Ciecierzynie, II miejsce - Zespół „Wiolinki” z SP w Krężnicy Jarej oraz III miejsce – Czadowe Nutki ze szkoły podstawowej w Niemcach. Wyróżniony zaś został zespół ze szkoły podstawowej w Bystrzycy Starej.

Wśród solistów z gimnazjum najlepiej wypadli Andrzej Błaszczyk z piosenką „Powróćmy jak za dawnych lat” i Julia Mączka z utworem „Jesienne róże”. Pierwsze miejsca na podium wśród zespołów ex aequo zajął Zespół „Cantabile” z gimnazjum w Niemcach oraz Zespół „Madzimuzy” z gimnazjum w Ciecierzynie.

Nagrodzeni zostali również uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Wśród solistów w tej kategorii nagrodę specjalną Marszałka Województwa Lubelskiego otrzymała Martyna Massalaka z piosenką Rebeka z repertuaru Dory Kalinówny, nagroda specjalna Starosty Lubelskiego przypadła natomiast Zespołowi „Magiczny Duet” wykonującemu piosenkę „Bubliczki”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!!

Powrót