Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wystawa artystyczna

29-02-2012

Dnia 17 lutego 2012 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bystrzycy została zorganizowana wystawa wytworów artystycznych dzieci. Wystawa była przygotowana na Zebranie Rodziców i miała na celu zaprezentowanie wytworów dzieci ich rodzicom i opiekunom.

Na ekspozycji znalazły się prace plastyczne o tematyce jesienno-zimowej. Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi: kredką pastelową, kredką akwarelową, farbą, wyklejanki  z papieru, bibuły, kartki okolicznościowe, dekoracyjne obrazki i ramki oraz bombki brokatowe.
Różnorodność technik  i kształtów można było zobaczyć podczas prezentacji wytworów ceramicznych. Podziw wzbudzały aniołki, gwiazdki , miski i patery jak również doniczki na kwiaty oraz  podobizny  postaci zaczerpniętych z różnych  ludowych podań i legend.
Kolejnym etapem do artystycznego delektowania się były prace wykonane techniką decoupage. Mogliśmy oglądać niepowtarzalne i oryginalne dekoracje wykonane na szkle, drewnie, tekturze. Pojawiły się także witraże o fantastycznych wzorach i malowanki na szklanych słojach.
Ogromne wrażenie pozostawił pokaz wytworów pracowni stolarskiej. Mogliśmy tam znaleźć  wszystko dla domu. Począwszy od łyżek, półek, wieszaków i ramek na fotografie po witrynki i szafki wiszące na ścianach.
Rodzice i opiekunowie mogli zapoznać się z dorobkiem  zespołów artystycznych i wysokimi osiągnięciami sportowymi naszych uczniów. Zaprezentowano  dyplomy , statuetki i puchary.
Prezentację  zakończono degustacją kulinarną. Na stole można było znaleźć przepyszne sałatki, przetwory z warzyw, kanapki ze smalcem , różnorodne ciasta, ciasteczka , faworki i wafelki. Wszystkie smakołyki zostały wykonane przez nasze dzieci.
Prace dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem i bardzo podobały  się ich rodzicom      i opiekunom. Zachwycały pomysłowością tematów i estetyką wykonania. Niezapomniany  pozostanie smak przepysznej degustacji kulinarnej.
Ze względu na olbrzymie zainteresowanie wystawą wejdzie ona na stałe do Kalendarza Imprez naszej placówki.

                                                                          Współorganizator wystawy: Zofia Migryt
Powrót