Wybiegane otwarcie dróg

27-09-2012

W niedzielę, 23 września br., odbyły się II Powiatowe Biegi Uliczne "Biegaj z nami" połączone z oficjalnym przekazaniem do użytkowania przebudowanych dróg powiatowych nr 2306 L Boża Wola – Wojdat- Zakrzew - Tarnawa na odcinku Targowisko-Zakrzew oraz drogi nr 2307 L Tarnawka – Zakrzew - Ponikwy na odcinku Tarnawka –Zakrzew.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: poseł Jan Łopata, Paweł Pikula – Starosta Lubelski, w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego – Katarzyna Bryda z-ca Dyrektora Departamentu Organizacyjno – Prawnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, w imieniu Dyrektora Generalnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie -Piotr Matyś z-ca Dyrektora Wydziału Infrastruktury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, Teodora Zaręba - Wójt Gminy Zakrzew, Waldemar Basak – Prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Zamościu, Sławomir Zygo – Przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie, Jan Król - Radny Powiatu Lubelskiego, Waldemar Tomas – Przewodniczący Rady Gminy Zakrzew, Janusz Watras – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bełżycach, Grzegorz Musiał – Proboszcz Parafii w Targowisku, Wiesław Szydłowski – Sołtys wsi Targowisko - przedstawiciel mieszkańców.

Na przebudowanych drogach na trasie Targowisko – Zakrzew rozegrano II Powiatowe Biegi Uliczne, których organizatorami byli: Powiat Lubelski, Gmina Zakrzew, Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu lubelskiego oraz zawodnicy, którzy rywalizowali w biegu głównym. Najszybciej trasę o długości 5 kilometrów między Targowiskiem a Zakrzewem pokonał Stanisław Marzec, natomiast najszybszą kobietą okazała się Izabela Trzaskalska. Drugie miejsce w kategorii zawodników zajął Dariusz Kuzdra, a trzecie Rafał Buczak. Wśród pań, za zwyciężczynią, przybiegła Ewa Jacniak, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Angelika Mach.

Dziewczęta i chłopcy z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w biegach sztafetowych 5 x 1000 metrów. Uczestniczyły w nich łącznie aż 23 reprezentacje.
W końcowej klasyfikacji gimnazjalistek pierwsze miejsce zajęły reprezentantki Gimnazjum z Zespołu Szkół w Wojciechowie, które wyprzedziły koleżanki z Gimnazjum w Zespole Szkół w Wysokiem i Gimnazjum z Zespołu Szkół w Bystrzycy Starej. Wśród gimnazjalistów najlepszą okazała się pierwsza reprezentacja Gimnazjum z Zespołu Szkół w Wojciechowie. Drugą lokatę zajęli uczniowie Gimnazjum z  Zespołu Szkół w Wysokiem, a trzecie – uczniowie z Gimnazjum z Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie.

W kategorii uczennic szkół ponadgimnazjalnych wygrały dziewczęta z Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Bełżycach. Na drugim stopniu podium stanęły zawodniczki z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach, zaś na trzecim reprezentantki Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie, przed Zespołem Szkół w Niedrzwicy Dużej i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach.

Wszystkie zespoły biorące udział w II Powiatowych Biegach Ulicznych „Biegaj z nami” otrzymały pamiątkowe koszulki, natomiast w poszczególnych kategoriach najlepsze zespoły otrzymały medale oraz nagrody rzeczowe, których fundatorami byli Powiat Lubelski, Krajowa  Sieć Obszarów Wiejski Województwa Lubelskiego, Gustaw i Dariusz Berbeć „Baza Obrotu Rolnego” w Zakrzewie, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zamościu oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie. Zwycięzcy biegu głównego – za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca - otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Powiat Lubelski, natomiast osoby, które zajęły czwarte miejsce, otrzymały nagrody rzeczowe.