Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wspólne solary i modernizacja drogi

26-04-2012

Jeśli Gmina Bychawa otrzyma z Unii Europejskiej pieniądze na zakup kolektorów słonecznych będą one montowane także na powiatowych budynkach użyteczności publicznej. W środę 25 kwietnia Rada Powiatu w Lublinie zgodziła się na udział w projekcie przygotowywanym przez samorząd gminny.

– Chodzi o dwa nasze zespoły szkół i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bychawie oraz Dom Dziecka w Woli Gałęzowskiej – wyjaśnia starosta Paweł Pikula.

Wniosek o dofinansowanie zakupu i instalacji popularnych solarów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego przygotuje gmina Bychawa i to ona złoży dokumenty po ogłoszeniu naboru. Decyzje o podziale środków Urząd Marszałkowski ma podjąć w tym roku, a jeśli zostaną one przyznane, sam montaż kolektorów nastąpi nie wcześniej jak w 2013 roku.

Podczas środowej sesji radni powiatowi zmienili też tegoroczny budżet, w którym znaleźli więcej pieniędzy na modernizację drogi Włóki – Swoboda. Początkowo na inwestycję, która będzie realizowana razem z gminą Niemce, powiat przeznaczył środki, które razem z pieniędzmi z gminy wystarczyłyby na gruntowną przebudowę około 500 metrów. Po zmianie budżetu i zwiększeniu udziału powiatu, samorządy będą mogły zmodernizować najbardziej zniszczony odcinek trasy o długości prawie 1300 metrów.
Powrót