Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wsparcie dla Straży

27-11-2012

Współpraca zagraniczna to nie tylko oficjalne spotkania, ciągłe rozmowy czy zwiedzanie, w minioną sobotę (24.11) czterech przedstawicieli Straży Pożarnej z partnerskiego Powiatu Main – Kinzig przekazało dwa wozy strażackie. Pojazdy w postaci darowizny Powiat Lubelski otrzymał na podstawie obowiązującej umowy o współpracy pomiędzy naszymi powiatami.

Oficjalne przekazanie pojazdów miało miejsce w OSP w Ługowie na terenie Gminy Jastków, w której docelowo będą służyć. Wicestarosta Lubelski Robert Wójcik wspólnie z Wójtem Jastkowa Zbigniewem Samoniem dokonali uroczystego „przyjęcia” pojazdów, po czym koledzy z Niemiec zaprezentowali możliwości darowanego sprzętu. Pokazom i rozmowom nie było końca, niemieccy strażacy wspólnie z naszymi druhami rozumieli się bez słów w końcu łączy ich jedno – pomoc innym ludziom.


Cieszy fakt, że już po raz trzeci przyjaciele z Niemiec darowali na rzecz naszego powiatu pojazdy strażackie, które służyć będą naszej lokalnej społeczności. Wierzymy, że ten gest dobrej woli w znaczący sposób przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w naszym powiecie. Jednocześnie dziękuję, tym których starania doprowadziły do przekazania pojazdów:
- Panu Karlowi - Heinzowi Shmittowi i Panu Marcusowi Bussaaniemu, za to że pamiętają o naszym powiecie i potrzebach naszych strażaków,
- Panom: Norbertowi Göbel,  Hartmut Freund, Ottfried Werth oraz Harald Hellenbrandt za trud włożony w przygotowanie i przyprowadzenie pojazdów do Polski.


Wierzę, że nasza współpraca będzie się umacniała oraz przyczyni się do zbliżenia mieszkańców naszych regionów we wspólnej Europie.
 
Tekst: Tomasz Banaszek
Fot. Kamil Ziółkowski
Powrót