Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wójt Głuska w krajowej czołówce

10-01-2013

Lubelszczyzna ma swojego reprezentanta w ogólnopolskim konkursie "Wójta Roku 2012". Organizatorzy plebiscytu właśnie ogłosili listę 10 finalistów, wśród których jest wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.Zgodnie z regulaminem kandydatury mogli zgłaszać mieszkańcy gmin, instytucje i organizacje. Spośród wszystkich zgłoszonych osób najlepszą dziesiątkę wybrała kapituła konkursu, składająca się z przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Programu 1 TVP S.A. oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Kandydaturę wójta gminy Głusk zgłosił Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.

Oprócz Jacka Anasiewicza w finale znalazło się po dwóch przedstawicieli województwa małopolskiego i wielkopolskiego, a także po jednym dolnośląskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.
Teraz organizatorzy konkursu z TVP przygotują filmowe sylwetki wszystkich finalistów, które od 21 stycznia do 1 lutego będą prezentowane na antenie Programu 1 Telewizji Polskiej. Każdy z kandydatów otrzyma swój numer, który będzie trzeba wpisać w treść SMS głosując na konkretną osobę.
 
Wyniki głosowania zostaną ogłoszone podczas tradycyjnej gali 9 lutego.
Tytułem "Wójta Roku" są wyróżniane osoby, które wykazały się największymi osiągnięciami na rzecz swojej gminy.
Jacek Anasiewicz jest wójtem gminy Głusk od 1998 roku. Za najważniejsze osiągnięcia uznaje m.in.: rozbudowę i doposażenie zespołów szkół, przebudowę wielu kilometrów dróg, budowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej, nowego centrum gminy w Dominowie i "Orlika", a także modernizację świetlic środowiskowych. Dzięki temu gmina zmieniła swój wizerunek, co powoduje, że jest coraz lepiej postrzegana zarówno przez inwestorów, jak i osoby chcące zamieszkać w bliskim sąsiedztwie Lublina. Według najnowszych raportów Urzędu Statystycznego w całym regionie mieszkańców ubywa, a tylko w powiecie lubelskim zanotowano wzrost, największy właśnie w gminie Głusk. W ciągu ostatnich 10 lat liczba mieszkańców wzrosła o 2,5 tysiąca.

Fot. arch. UG Głusk
Źródło: www.ias24.eu
Powrót