Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wojewódzkie Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne LZS

27-07-2015

26 lipca br. W Parczewie odbyły się XVI Wojewódzkie Igrzyska LZS. Mimo deszczowej aury na parczewski stadion licznie przybyły reprezentacje gmin i powiatów, aby walczyć o punkty i nagrody w sportowej rywalizacji. Były emocje, rywalizacja, adrenalina ale i przede wszystkim jak podkreślali uczestnicy wspaniała zabawa i możliwość poznania się z kolegami koleżankami z innych powiatów.

Po rozegraniu wszytskich konkurencji w klasyfikacji gminnej pierwsza trójka przedstawia się następująco:

1. Tomaszów

2. Rachanie

3. Sitno

W klasyfikacji powiatów:

1. Tomaszów

2. Zamość

3. Chełm

Czwarte miejsce wśród powiatów i kilka wysokich pozycji w klasyfikacji gmin,przypadło też zawodniczkom i zawodnikom z powiatu lubelskiego. Na starcie stanęło łącznie 65 drużyn, w tym 19 reprezentacji powiatowych i 46 gminnych, których wyniki również były zaliczane do podsumowania rywalizacji powiatów. Oddzielnie ekipy gminne i powiatowe rywalizowały w czwórboju władz samorządowych, na który złożyły się rzuty podkową i lotką, strzały do bramki i kręgle. Reprezentacja powiatu lubelskiego, w składzie ze Starostą Pawłem Pikulą, Członkiem Zarządu Powiatu Edwardem Jarzynką i Dyrektorem Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach Januszem Baranem, wywalczyła piąte miejsce. 

Rywalizacja na tegorocznych igrzyskach odbywała się w 23 konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Jedyny medal w tej drugiej kategorii wywalczyły w przeciąganiu liny panie z gminy Zakrzew. W konkurencjach indywidualnych Aleksandra Studzińska z gminy Niemce i Mateusz Kowalewski z gminy Bełżyce zajęli trzecie miejsca w skoku w dal, Agnieszka Woźniak była pierwsza, a Anna Zając i Kamil Chlebiej z gminy Zakrzew zdobyli również brązowe medale w rzutach lotką do tarczy, natomiast Karol Żudmik z gminy Bełżyce zajął drugie miejsce w konkursie siłacza. 

Powrót