Wojewódzki Bal Sportowca za nami

02-02-2015

W piątek 31 stycznia br. w hali MOSiR odbył się Wojewódzki Bal Sportowca, będący zwieńczeniem trwającego przez dwa miesiące głosowania w dziesiątym plebiscycie na najpopularniejszego sportowca roku, organizowanym wspólnie przez: Dziennik Wschodni, TVP Lublin, Radio Lublin, Fundację Rozwoju Sportu w Lublinie oraz firmę Red Star Adventure.

Bal rozpoczęła uroczysta gala, podczas której przedstawiono dziesiątkę zwycięzców plebiscytu. Wyboru dokonali kibice za pośrednictwem sms-ów oraz kuponów. Zwyciężył Konrad Czerniak przed Pawłem Fajdkiem oraz Paulą Mocior.

Czołowa dziesiątka plebiscytu:
1. Konrad Czerniak
2. Paweł Fajdek
3. Paula Mocior
4. Aleksandra Wólczyńska
5. Jakub Piątek
6. Joanna Drabik
7. Aleksandra Rudzińska
8. Ilona Działa
9. Justyna Marciniak
10. Przemysław Krajewski

Przyznane zostały również specjalne wyróżnienia w następujących kategoriach: "Wydarzeniem roku” uznaliśmy zdobycie Broad Peak przez Piotra Tomalę, "Drużyną roku” Górnika Łęczna, "Trenerem roku” Sabinę Włodek z MKS Selgros Lublin, "Akademickim sukcesem roku” AZS UMCS Lublin, a "Amatorskim sukcesem roku” Lubelską Ligę Koszykówki.

Partnerem w organizacji wydarzenia był m.in. Starosta Lubelski Paweł Pikula. Nagrodę w kategorii „Amatorski sukces roku” dla Lubelskiej Ligii Koszykówki wręczył w jego imieniu Członek Zarządu Powiatu w Lublinie Pan Dariusz Gajo.