Wojewoda uczestniczył w posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego

16-01-2020

15 stycznia w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego. Oprócz starostów z naszego województwa w obradach uczestniczył Wojewoda Lubelski Lech Sprawka.

Na minionym posiedzeniu starostowie omawiali sprawy bieżące. Ważnym punktem spotkania było wystąpienie Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki. Wojewoda mówił przede wszystkim o współpracy administracji rządowej z jednostkami samorządu terytorialnego, projektach i planach rządowych dotyczących działalności jednostek samorządu terytorialnego, w tym o programach, takich jak Fundusz Dróg Samorządowych czy Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Wpomniał o współpracy administracji rządowej i samorządowej w sytuacjach kryzysowych, odwołując się do ostatnich działań starosty lubartowskiego związanych z wykryciem ognisk ptasiej grypy w gminie Uścimów. Zapowiedział również, że będzie dażył do usprawnienia i ulepszenia pracy Urzędu Wojewódzkiego.