Wojewoda dofinansuje zakup karetek dla szpitali w Bełżycach i Bychawie

13-09-2019

Wczoraj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim Wojewoda Lubelski uroczyście przekazał na ręce Starosty Lubelskiego, Wicestarosty Lubelskiego i Dyrektora SP ZOZ Nr 1 w Bełżycach dotacje na zakup trzech karetek pogotowia dla szpitali powiatowych w Bychawie i Bełżycach.

Środki na ten cel pochodzą z budżetu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jest to forma uzupełnienia rządowego Programu Wymiany Ambulansów, w ramach którego do końca roku do województwa lubelskiego ma trafić trzynaście nowych karetek.

Dotacja w wysokości 800 tys. zł zostanie przeznaczona na dofinansowanie zadania pn. „Zakup ambulansu wraz z wyposażeniem dla Zespołu Specjalistycznego Ratownictwa Medycznego i zakup ambulansu dla Zespołu Podstawowego Ratownictwa Medycznego w SP ZOZ Nr 1 w Bełżycach”. A 400 tys. zł to dotacja na „Zakup ambulansu ratunkowego typu B/C przeznaczonego dla karetki systemu PRM typu „P” dla SP ZOZ w Bychawie.