Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wizyta w Korcu

13-12-2019

W dniach od 5 do 7 grudnia br. z okazji Narodowego Święta Samorządu Ukrainy z oficjalną wizytą w Korcu – naszym powiecie partnerskim, gościła trzyosobowa delegacja w składzie: Artur Rumiński – Sekretarz Powiatu Lubelskiego i przewodniczący delegacji, Zbigniew Bernat - Członek Zarządu Powiatu w Lublinie oraz Katarzyna Petryszak - pracownik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lublinie.

W trakcie pobytu wzięli udział w oficjalnych spotkaniach z władzami Korca i Rejonu Korzec. Podczas prowadzonych rozmów zostały ustalone założenia do dalszej współpracy. Przedstawiono propozycję przygotowania protokołu współpracy w obszarze samorządowym, współpracy gospodarczej, nauki, kultury i sportu.
 
Konieczność zweryfikowania płaszczyzn współpracy wiąże się między innymi z zaplanowaną i realizowaną na Ukrainie reformą samorządową. Najbliższe miesiące mają pokazać nowy podział administracyjny. Po jego przeprowadzeniu wiele elementów współpracy trzeba będzie definiować na nowo. 
 
W dniu 6 grudnia delegacja wzięła udział w uroczystych obchodach Święta Samorządu. W trakcie oficjalnych wystąpień zostały wielokrotnie wypowiedziane  pozdrowienia i podziękowania za współpracę dla mieszkańców Powiatu Lubelskiego i Lubelszczyzny. Nasi reprezentanci przekazali życzenia pokoju, pomyślnego rozwoju i owocnej przyszłej współpracy.
 
Delegacja podczas krótkiego spaceru odwiedziła najbardziej urokliwe miejsca w Korcu – jednym z najdalej wysuniętych kresowych miasteczek. Warto pojechać i zwiedzić te malownicze tereny.
Powrót