Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wiosenne forum kobiet w Piotrowicach

06-03-2018

Liderki, animatorki, członkinie KGW i innych organizacji pozarządowych działających na terenie LGD „Kraina wokół Lublina” w niedzielne popołudnie 4 marca spotkały się na IV Forum Kobiet Powiatu Lubelskiego.

Konferencja zorganizowana przez LGD w Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice w Piotrowicach zgromadziła ponad 80 pań.
 
Kierownik biura LGD „Kraina wokół Lublina” Małgorzata Olechowska zaprezentowała ofertę ponad 80 szkoleń i warsztatów realizowanych w ramach projektów grantowych. Zasady savoir-vivre'u „stołowego” przedstawiła specjalistka etykiety towarzyskiej Karolina Grochowicz – Stec, a styl coach Eliza Potocka doradzała jak odnaleźć swój własny styl w modzie i czy warto kierować się trendami.
 
Następnie obie panie oraz pracownik biura LGD Paulina Drążyk zasiadły w jury konkursu „Wiosennych aranżacji stołu”. Oceniały m.in. dobór i ułożenie zastawy, pomysłowość, oryginalność i zastosowanie elementów dekoracyjnych, a także estetykę stołu i wykorzystanie własnoręcznie wykonanych ozdób.  W rywalizacji zwyciężyły Wioletta i Paulina Mazurek z Osmolic, drugie miejsce zajęła Ewa Sprawka z Bychawki, a trzecią nagrodę odebrała Bożena Kwiecień z Krzczonowa. Spotkanie zakończyło się występem Mateusza Kwiatkowskiego i Olę Listoś z kabaretu FiFa RaFa.
 
IV Forum Kobiet Powiatu Lubelskiego odbyło się przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice w Piotrowicach oraz Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich z Osmolic i Stowarzyszaniem Kobiet Aktywnych „Ale Babki" ze Strzyżewic.
Powrót