Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Weekendowe zmagania siatkarskie

18-04-2016

W sobotę 16 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Wojciechowie odbył się - już po raz piąty – Międzynarodowy Turniej Przyjaźni Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Lubelskiego. W rozgrywkach udział wzięły dwie drużyny ukraińskie z rejonu Pustomyty oraz cztery zespoły z terenu powiatu: zwycięzca II Mistrzostw - KS "Kwiatek-Granit" Bychawa, Wysoczanka Wysokie, KS Strażak Wojciechów oraz ekipa gospodarzy – Powiat Lubelski.

W przeciwieństwie do zeszłego roku w rywalizacji grupowej najlepsze okazały się drużyny polskie. W finale spotkały się ekipy: Powiat Lubelski i KS "Kwiatek-Granit" Bychawa. Po emocjonującej walce, dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę, którym ponownie została ekipa z Bychawy. Tym samym drużyna Powiatu, poprawiła swój ubiegłoroczny wynik i uplasowała się na drugim miejscu na podium. Trzecie miejsce zaś przypadło młodszej drużynie z Pustomyt, która również po zaciętej walce w tie- breaku pokonała drużynę z Wojciechowa.

Całe rozgrywki obfitowały w wiele emocji, ciekawe zagrania i mocne ataki. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a o zwycięstwie decydowało często szczęście. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i towarzyska atmosfera, która poprzez sport przybliżyła drużyny z Polski i Ukrainy. Już teraz przedstawiciele z Pustomyt zaprosili nasze zespoły do udziału w organizowanych przez nich zawodach siatkarskich. Jak pokazuje czas, organizacja Turnieju Przyjaźni spełnia swoja rolę i pozwala na integrację z narodem ukraińskim. Najlepszym zawodnikiem Turnieju Przyjaźni został zaś Jarosław Pawłowski z KS „Kwiatek-Granit” Bychawa.

Wizyta przedstawicieli z Pustomyt była również doskonałą okazją do rozmowy na temat kierunków współpracy. Jednym z owoców tych rozmów będzie wspólne aplikowanie o środki w ramach programu ERASMUS + na lata 2014 -2020 – czyli wymianę młodzieży z Polski i Ukrainy.

Serdecznie dziękujemy zawodnikom za zaciętą walkę, kibicom oraz firmom i instytucjom, które wsparły organizację turnieju: firmie Dalimex, Best Western AGIT Congress & Spa, Centrum Tłumaczeń Agit, KPRD Lublin, Perła, Agencji Reklamowej VIP, PPTHU "ROLBUD" oraz Województwu Lubelskiemu.  

 

Powrót