Weekendowe propozycje LGD

04-04-2013

By ciekawie spędzić wolny czas nie trzeba pokonywać kilkuset kilometrów.

W najbliższej okolicy Lublina są miejsca warte odwiedzenia, ale mało znane.
Chce je pokazać Lokalna Grupa Działania "Kraina wokół Lublina", która w poświątecznym tygodniu zaprasza do Centrum Promocji Województwa Lubelskiego przy Krakowskim Przedmieściu 41.
W czwartek 4 kwietnia i dzień później LGD, skupiająca gminy z powiatu lubelskiego, będzie zachęcać do wycieczek w miejsca idealne na krótkie weekendowe wypady. Osoby, które w tych dniach odwiedzą centrum promocji na lubelskim deptaku będą mogli poznać pełną ofertę spływów kajakowych i wędkowania na rzece Bystrzycy, a także jazdy konnej i przejażdżek bryczką. O smakoszy zadba gmina Konopnica, która zaproponuje tradycyjne potrawy regionalne, a całość uzupełnią bezpłatne warsztaty. Pierwszego dnia będzie można spróbować swoich sił m.in. w wyrabianiu świec z wosku, wypiekaniu "całusków Pszczelowolskich" oraz lepieniu figurek z masy solnej. Na drugi dzień przewidziano warsztaty bębniarskie oraz zajęcia z wykonywania witraży, które przygotowuje Dom Nasutów. Podczas promocji odbędą się także konkursy, w których do wygrania będą m.in. bezpłatne spływy kajakowe po Bystrzycy oraz wiele innych nagród. Zainteresowani udziałem w zajęciach mogą już teraz zapisywać się telefonicznie pod numerem: 81 525 28 83.