VIII Powiatowe Biegi Uliczne „Biegaj z nami”

09-10-2018

W niedzielę 7 października odbyły się VIII Powiatowe Biegi Uliczne „Biegaj z nami”. Organizatorami, tak jak w poprzednich edycjach, był Powiat Lubelski we współpracy z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym oraz Gminą Konopnica, która była jednocześnie gospodarzem terenu.

W tym roku uczestnicy mogli wystartować w biegu otwartym na trasie 9 km oraz biegach sztafetowych 8 x 550 m w kategorii szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Rozpoczęcia imprezy dokonali Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek oraz Członek Zarządu Powiatu w Lublinie Dariusz Gajo.

Jako pierwsze wystartowały sztafety dziewcząt szkół podstawowych. Po upływie 45 minut od startu na metę zaczęły wbiegać pierwsze zawodniczki. Na podium uplasowały się:
  1. Szkoła Podstawowa w Niemcach
  2. Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie
  3. Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie
W kategorii sztafet chłopców zwyciężyli:
  1. Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie
  2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bełżycach
  3. Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Starej
W kategorii sztafet szkół ponadgimnazjalnych po zaciętej i wyrównanej walce najlepsze okazały się zawodniczki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, a drugie miejsce zajęły uczennice z Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie.

W kategorii sztafet szkół ponadgimnazjalnych chłopców kolejne miejsca zajęli:
  1. Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach
  3. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie
Parę minut po godzinie piętnastej ruszyli zawodnicy Biegu Głównego. Dziewięciokilometrowa trasa biegła przez Motycz-Motycz Kolonię i kończyła się koło „Orlika” w Motyczu. Najszybszym zawodnikiem okazał się Andrzej Starżyński, a zawodniczką - Waleria Zinenko.

Szczegółowe wyniki biegu głównego:

BIEG OTWARTY KOBIET:
I miejsce – Waleria Zinenko
II miejsce – Magdalena Gajek
III miejsce – Anna Mazurek

BIEG OTWARTY MĘŻCZYZN:
I miejsce – Andrzej Starżyński
II miejsce – Rusłan Sarczuk
III miejsce – Marcin Porada

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody.

Nagrodę specjalną z rąk Starosty Lubelskiego Pawła Pikuli otrzymał Ernest Wawerski, 17-latek, który biegł w biegu głównym jako zawodnik pozakonkursowy. Sukcesem tego młodego biegacza, ucznia ZSP w Niemcach, było przybycie na metę z trzecim czasem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy Ernesta Wawerskiego na podium.

Jednocześnie dziękujemy Panu Romanowi Madejkowi, właścicielowi Przedsiębiorstwa Transportowo-Handlowo-Usługowego ROLBUD i Kopalni Piasku za wsparcie finansowe imprezy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz zapraszamy już za rok na kolejne biegi!