Aktualności

Zdjęcie Artykułu

VI Festiwal Kolęd i Pastorałek „Jezusa Narodzonego Witajmy”

18-01-2019

W dniu 16 stycznia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bystrzycy odbył się VI Festiwal Kolęd i Pastorałek „Jezusa Narodzonego Witajmy”. Festiwal został objęty patronatem honorowym Starosty Lubelskiego Zdzisława Antonia, Kurator Oświaty Teresy Misiuk oraz Wójta Gminy Wólka Edwina Gortata. Wydarzenie ma na celu podtrzymywanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, a także służy promocji młodych talentów.

Festiwal w Bystrzycy był wyjątkowym wydarzeniem, podczas którego młodzi artyści wykonali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które rozgrzały serca słuchaczy. W festiwalu zaprezentowało się 16 solistów i 14 zespołów ze szkół ogólnodostępnych i specjalnych. Występy uczestników oceniało jury w składzie: Katarzyna Petryszak z Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie, Dariusz Tokarzewski oraz Krystyna Błach ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy.

Na zakończenie festiwalu wszyscy uczestnicy odśpiewali wspólnie  przy akompaniamencie Dariusza Tokarzewskiego przepiękną kolędę pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Serdecznie gratulujemy tegorocznym laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

 

Wyniki VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Jezusa Narodzonego Witajmy” [pdf, 368 kB]

 

Powrót