Aktualności

Zdjęcie Artykułu

V Powiatowe Biegi Uliczne "Biegaj z nami" już za nami

05-10-2015

Powiatowe biegi uliczne po wyremontowanych drogach wpisały się już na stałe do kalendarza imprez sportowych w powiecie lubelskim. Jubileuszowa, organizowana po raz piąty impreza pod hasłem "Biegaj z nami", odbyła się w niedzielę 4 października na zmodernizowanej trasie Walentynów - Pamięcin - Pustelnik. Na starcie stanęło 40 sztafet szkolnych i 6 drużyn samorządowych, a w biegu głównym 44 osoby. Łącznie do rywalizacji przystąpiło prawie 300 zawodniczek i zawodników.

Chłopcy i dziewczęta z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz samorządowcy mieli do pokonania 5 x 500 metrów.

Wśród najmłodszych uczestników w kategorii dziewcząt zawody wygrało Gimnazjum nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego z Niedrzwicy Dużej, drugie miejsce zajęło Gimnazjum Zespołu Placówek Oświatowych z Ciecierzyna, a trzecie pierwszy zespół Gimnazjum Zespołu Szkół z Przybysławic. W rywalizacji chłopców najlepsza okazała się sztafeta z Gimnazjum nr 2 Zespołu Szkół im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki z Niedrzwicy Kościelnej, która wyprzedziła pierwszą drużynę Gimnazjum Zespołu Szkół z Wojciechowa i pierwszy zespół Gimnazjum Zespołu Szkół z Przybysławic.

W kategorii dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych triumfował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, przed Zespołem Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach i Zespołem Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. Wśród chłopców drużyny z "Kopernika" i "Kwiatka" uplasowały się tych samych pozycjach, zmienił się jedynie zwycięzca, którym został Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie.

Bieg reprezentacji samorządowców okazał się bardzo udany dla sztafety Starostwa Powiatowego w Lublinie, która zajęła drugie miejsce. Srebrne medale wywalczyli: Anna Wójtowicz, Izabela Zemszał, Łukasz Kubaniak, Mariusz Milczek i Rafał Szwałek. Wygrała ekipa Urzędu Miasta Lublin, a trzecia była drużyna z Gminy Głusk.

Na starcie biegu głównego, którego uczestnicy mieli do pokonania 2,5 kilometra, stanęło 19 kobiet i 25 mężczyzn, w tym starosta lubelski Paweł Pikula. Najszybciej na mecie zameldowały się Ewa Jacniak, Karolina Korzeniowska i Aleksandra Tomasik, a wśród panów podium opanowali Artur Kern, Rafał Buczak i Dariusz Kuzdra.

Rywalizację sportową poprzedziło uroczyste przekazanie do użytkowania nowej drogi, której remont kosztował prawie 2 miliony 870 tysięcy złotych, z czego większość pochodziła z budżetu państwa, a Powiat Lubelski wyłożył około 30 procent.

W symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz zarządu dróg powiatowych i wykonawcy robót. Wśród gości niedzielnej uroczystości byli wicemarszałek Artur Walasek i sekretarz województwa Anna Augustyniak, dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Jarosław Haleniuk, przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie Antoni Skrabucha i wiceprzewodniczący Krzysztof Chmielik, starosta lubelski Paweł Pikula, wicestarosta Robert Wójcik, a także członkowie zarządu powiatu Dariusz Gajo, Anna Grzywaczewska i Edward Jarzynka, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie z siedzibą w Bełżycach Janusz Watras oraz wójt gminy Krzczonów Katarzyna Bryda i jej zastępczyni Beata Woroszyło.

GALERIA V POWIATOWYCH BIEGÓW ULICZNYCH "BIEGAJ Z NAMI" NA FACEBOOKU

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI BIEGÓW

Powrót