Aktualności

Zdjęcie Artykułu

V Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w Wojciechowie

10-02-2015

W sobotę 7 lutego w wojciechowskiej hali sportowej odbyła się kolejna, już piąta edycja Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego. Rosnąca z roku na rok popularność turnieju sprawiła , że w jego jubileuszowej odsłonie wzięło udział 90 tenisistów.

Organizatorem tegorocznych zawodów był Uczniowski Klub Sportowy ARIANIN. Rywalizacja przeprowadzona została w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na klasyfikację żeńską i męską. Najliczniej obsadzona była kategoria „open” mężczyzn, w której wzięło udział 25 zawodników. Uczestnicy turnieju grali systemem „do dwóch przegranych meczy”. W kategorii „open” mecze rozgrywane były do trzech wygranych setów, natomiast wśród młodszych uczestników do dwóch wygranych setów.
 
Wśród najmłodszych pingpongistów turnieju zwycięstwo osiągnęli: I miejsce: Julia Bieniek, II miejsce Jagoda Czubak - obydwie zawodniczki to reprezentantki miejscowości  Palikije. W kategorii chłopców zaś zwycięzcą okazał się Damian Czępiński z Maszek, na II miejscu uplasował się Krzysztof Poniatowski z Palikij, zaś na najniższym stopniu podium stanął kolejny zawodnik z Maszek Sebastian Sikora. IV miejsce przypadło natomiast Piotrowi Bednarczykowi ze Stasina, V i VI kolejno zajęli reprezentanci Łubek- Szymon Kozak oraz Kacper Tarka.
 
Wśród starszych dziewcząt ze szkół podstawowych zwycięstwo wywalczyła Rozalia Wojciechowska z  Miłocina, II miejsce Emilia Sołdek, III Alicja Bogusz, a IV Angelika Wąchała- wszystkie zawodniczki to reprezentantki Maszek. W kategorii chłopców zwyciężył Karol Pluta przed Bartłomiejem Jastrzębskim – obydwaj z Palikij,  III był Krzysztof Kozak ze Wzgórza, IV Wojciech Pietraś z Palikij, a miejsca V-VI zajęli kolejno Piotr Szabat z Motycza i Bartłomiej Chudzik z Miłocina.
 
Wśród gimnazjalistów triumf odnieśli zawodnicy z Wojciechowa i z Radawczyka. W kategorii dziewcząt zawody wygrała Laura Zdybel z Radawczyka przed Aleksandrą Muciek i Izabelą Bieniek z Wojciechowa, IV miejsce zajęła Jowita Buczyńska ze Wzgórza, natomiast V Aleksandra Błaszczak z Wojciechowa. Wśród chłopców najlepsi okazali się zawodnicy z Wojciechowa: I miejsce przypadło Bartłomiejowi Barwiak, II zaś Adrianowi Poniatowskiemu, III miejsce zajął natomiast Bartłomiej Szewczyk z Radawczyka. IV, V i VI miejsce zajęli kolejno: Jacek Jarecki ze Wzgórza, Mateusz Buczek i Tomasz Matys z Wojciechowa. W kategorii „open” kobiet zwyciężyła Milena Czępińska z Palikij przed Małgorzatą Kowalczyk z Wojciechowa. W najliczniej obsadzonej kategorii „open” mężczyzn tryumfował Paweł Michalec z „Jedynki” Lublin, na II stopniu podium zawody ukończył Piotr Lis ze Sporniaka, na III zaś Jarosław Drozdowski z Miłocina. IV miejsce przypadło Robertowi Grabczakowi z „Roberto Music Team” Lublin, a V-VI zajęli kolejno Grzegorz Musik z Maszek i Tomasz Zielonka ze Sporniaka. Nagrody w tej kategorii wiekowej wręczył zastępca wójta gminy Wojciechów Mariusz Majcher.                                                                     
                       
Zawodnicy pierwszych trzech miejsc otrzymywali statuetki, natomiast zawodnicy do szóstego miejsca odebrali dyplomy. W każdej kategorii wiekowej, spośród wszystkich zawodników zostały rozlosowane też nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był Powiat Lubelski.
 
Pozytywne opinie uczestników zarówno poprzednich jak i tegorocznej edycji wojciechowskiego turnieju są najlepszą reklamą i zachęta dla nowych pasjonatów tenisa stołowego do udziału w tym wydarzeniu.
Organizatorami turnieju byli działacze UKS ARIANIN w Wojciechowie - Michał Nowaczek i Sławomir Nowakowski. 
Powrót