Umowa na dofinansowanie przebudowy drogi podpisana

21-03-2016

W piątek 18 marca br. władze Powiatu Lubelskiego podpisały umowę dofinansowanie zadania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Inwestycja polegająca na przebudowie drogi powiatowej nr 2272L Lublin – Głusk –Skrzynice – Chmiel – Krzczonów – Sobieska Wola ma być gotowa do końca sierpnia 2016 r.

W przetargu na wykonanie inwestycji pn.: „Przebudowa nawierzchni drogi powiatowej nr 2272L Lublin -Głusk - Skrzynice - Chmiel - Krzczonów - Sobieska Wola - droga wojewódzka 837” wzięło udział 14 Wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Konsorcjum firm w składzie: Lider – PBI Infrastruktura S.A. ul. Kolejowa 10E, 23-200 Kraśnik oraz Partner – PBI WMB Sp. z o.o., ul. Błonie 8, 27-600 Sandomierz.

W ramach powyższej inwestycji powstanie ponad 15 km nowej nawierzchni na terenie gmin Krzczonów i Jabłonna. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, natomiast resztę sfinansuje Powiat Lubelski przy współudziale finansowym gmin Krzczonów i Jabłonna. Koszt inwestycji to ok. 4 mln zł.