Aktualności

Zdjęcie Artykułu

UMCS patronem szkół

12-02-2013

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej będzie patronem dwóch szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat lubelski.

zczegóły tej współpracy przedstawiciele samorządu powiatowego i zainteresowanych placówek omawiali w poniedziałek 11 lutego z Rektorem UMCS prof. Stanisławem Michałowskim:

Wspomniane placówki wchodzą w skład Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach i Zespołu Szkół im. księdza Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie. Dlatego podczas poniedziałkowych rozmów powiat reprezentowali starosta lubelski Paweł Pikula i członek zarządu Dariusz Gajo oraz dyrektorzy szkół w Bełżycach Elżbieta Kaszlikowska i w Bychawie Henryk Dudziak.
To dwie największe szkoły powiatowe, w których właśnie licea są przeważającą formą kształcenia, a ich absolwenci powinni być zainteresowani kontynuowaniem nauki na wyższych uczelniach. - Mamy nadzieję, że częste kontakty z wykładowcami akademickimi i samą uczelnią będą miały wpływ na jeszcze lepszy poziom kształcenia w tych placówkach, a uczniowie będą mieć większą motywację do bardziej wytężonej pracy, która da im szanse lepszego zdania matury i startu na studia - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej starosta Paweł Pikula.
Umowy o objęciu patronatem UMCS szkół w Bełżycach i Bychawie mają być podpisane w marcu, a pierwsze efekty tej współpracy powinny być widoczne jeszcze w tym roku akademickim.
Wiecej na: www.ias24.eu
Powrót