Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Turniej Kwalifikacyjny Piłki Siatkowej

14-03-2016

Wczoraj w halach sportowych w Niemcach, Bychawie, Jabłonnie i Wojciechowie odbył się Turniej Kwalifikacyjny II Mistrzostw Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Lubelskiego. Udział w zawodach wzięły 23 zespoły siatkarskie.

W Bychawie w hali Zespołu Szkół im. Ks. A. Kwiatkowskiego zagrali: Auto – Klima, BLKS Granit Bychawa, Executors Kosarzew, Gwoździe Wysokie, KKS ISKRA, ONI. W półfinale BLKS Granit pokonał Auto Klimę, natomiast KKS ISKRA Gwoździe Wysokie. Do Finału turnieju jako zwycięzca Bychawskich kwalifikacji awansował zespół BLKS Granit Bychawa, który w finale pokonał KKS ISKRA.

Gimnazjum Publiczne w Jabłonnie gościło zaś drużyny: Hipcie Głusk, Domino – Znak, KPS Zagrody, Powiat Lubelski, Traktor Krzczonów Volley oraz Wysoczanka Wysokie. W półfinałach Traktor Volley pokonał Wysoczankę Wysokie, natomiast Powiat Lubelski okazał się lepszy od drużyny Domino Znak. Spośród tych drużyn do turnieju finałowego z pierwszego miejsca awansuje Traktor Krzczonów Volley, z drugiego zaś Powiat Lubelski

Hala Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach gościła drużyny: DYS Team, KS Garbów, Kursor, OSP Krasienin, MRMZ.PL, spośród których w finale z pierwszego miejsca wywalczyła drużyna Kursor, która w finale zawodów w Niemcach pokonała drużyna KS Garbów. Wcześniej w półfinale Kursor zwyciężył z MRMZ.PL, natomiast KS Garbów drużynę z Krasienina.

W Wojciechowie zaś zagrali: KM PSP Lublin, KS Strażak Wojciechów, Lider Perła Borzechów, R-SOFT Studio, Smakuj Życie UMWL i ZSTK. Hala Zespołu Szkół w Wojciechowie szczęście i awans do turnieju finałowego przyniosła gospodarzom terenu - drużynie KS Strażak Wojciechów, która po dwóch setach zwyciężyła z zespołem ZSTK. W półfinale KS Strażak pokonał KM PSP Lublin, natomiast ZSTK zwyciężył z Lider Perła Borzechów.

Na początku kwietnia (3.04.2016) w Niemcach zaplanowany został Turniej Finałowy II Mistrzostw o Puchar Starosty Lubelskiego. W Finale spotka się osiem najlepszych zespołów z kwalifikacji: BLKS Granit Bychawa, KKS ISKRA, Powiat Lubelski, KS Garbów, Kursor, KS Strażak Wojciechów, ZSTK oraz ekipa Traktor Krzczonów Volley, która będzie broniła zeszłorocznego tytułu mistrzowskiego.

Już teraz zachęcamy do zaplanowania sobie terminu w kalendarzu na kibicowanie najlepszym siatkarzom amatorom z terenu powiatu lubelskiego.

 

Powrót