Turniej, jakiego nie było

07-03-2012

Starostwo Powiatowe w Lublinie zaprasza do współpracy firmy, które chciałyby się włączyć w organizację Międzynarodowego Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Lubelskiego.

Będą to pierwsze takie zawody z udziałem drużyn z powiatu lubelskiego oraz partnerów z Ukrainy, Rejonu Korzec w Obwodzie Rówieńskim i Rejonu Pustomyty w Obwodzie Lwowskim. Do rywalizacji już przygotowuje się łącznie 12 drużyn reprezentujących Starostwo Powiatowe w Lublinie, Urząd Marszałkowski, gminę Niemce, firmę E-Studio, szkoły z terenu powiatu lubelskiego oraz ekipy ukraińskich urzędników i uczniowie tamtejszych szkół. Mecze będą rozgrywane w dwóch kategoriach: młodzieżowej i seniorskiej. W każdej z kategorii drużyny rozstawione będą w dwóch grupach, w których będą rywalizować po trzy zespoły. Eliminacje, które zaplanowano na 17 marca, będą się odbywać systemem „każdy z każdym”. Dzień później najlepsze drużyny, zagrają na hali w Niemcach o miejsca na podium. Organizatorzy mają nadzieję, że udział w tym wydarzeniu sportowym potencjalnych sponsorów podniesie rangę rywalizacji i umożliwi firmom ich międzynarodową promocję. Zainteresowani tą propozycją mogą się kontaktować z Wydziałem Organizacyjnym Starostwa Powiatowego przy ul. Spokojnej w Lublinie, telefon: 81 52 86 606. Zawody będą otwarte dla publiczności, dlatego organizatorzy sugerują miłośnikom siatkówki, by już teraz zarezerwowali sobie jeden z marcowych weekendów na dopingowanie zawodników i przeżywanie niemałych emocji. Turniej odbędzie się w halach Zespołu Szkół w Piotrowicach i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach.